ایرنا/ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز اعلام کرد: سه هزار تبعه خارجی غیرمجاز طی ماه‌های اخیر در این استان جمع‌آوری به کشورشان بازگردانده شدند.

محمدجواد کاظمینی، مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز در نشست ستاد ساماندهی کودکان کار و متکدیان خیابانی البرز، اظهار کرد: مهمترین معضل استان در حوزه کودکان کار و متکدیان مربوط به اتباع بیگانه است.
وی بیان کرد: در این حوزه با اهتمام اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز نسبت به ساماندهی و طرد سه هزار نفر از اتباع خارجی اقدام شده است به طوری که هم‌اکنون هیچ کودک کار خیابانی ایرانی نداریم.
کاظمینی گفت: در زمان حاضر در کنار برخی مراکز مردم نهاد،۲ مرکز نیز با ظرفیت ۱۲۰ نفر در مرکز استان نسبت به غربالگری و نگهداری موقت کودکان کار تا تعیین تکلیف از سوی نهادهای متولی فعالیت دارند.
مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز خاطر نشان کرد: اتفاق مهمی که طی یک ماه گذشته صورت گرفته است بیومتری کردن احراز هویت و ثبت مشخصات این افراد است که بر این اساس در صورت ارتکاب مجدد در حوزه تکدی گری از طریق دستگاه قضایی مورد تعقیب قرار می گیرند.
به گفته کاظمینی، کمک کردن به این افراد علاوه بر هدر رفتن منابع اقتصادی کشور، موجب از دست رفتن فرصت های شغلی، امکانات مناسب زندگی به جوانان استان شده و موجب افزایش انواع بزه ها و آسیب های اجتماعی می شود که می تواند تمامی تلاش های صورت گرفته از سوی دولت و مراکز مردم نهاد را تحت الشعاع خود قرار دهد.
وی تاکید کرد: مردم بزرگوار می توانند از طریق معرفی افرادیکه نیازمند هستند و اقدام به تکدی گری کرده اند به خیرین و مراکز نیکوکاری در استان که تعداد این مراکز هم زیاد است، از سو استفاده افراد متجاهر و سودجو جلوگیری کنند.
وی از اصحاب رسانه خواست نسبت به فرهنگ سازی مناسب و افزایش آگاهی های مردم در این زمینه اقدام کرده و یاری رسان مسوولان در این حوزه باشند.

آخرین خبر البرز در اینستاگرام :
https://instagram.com/alborztoday