مهر/ مدیر اداره تبلیغات اسلامی همدان از برگزاری جشن بزرگ ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) عصر فردا در میدان امام خمینی این شهر با حضور اقشار مختلف مردم خبر داد.

حجت‌الاسلام وحید عباسی، مدیر اداره تبلیغات اسلامی همدان با تبریک فرخنده میلاد فخر کائنات حضرت محمد(ص) و رئیس مذهب تشییع امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: همزمان با این ایام فرخنده صدها برنامه مختلف در سطح استان همدان در حال برگزاری است.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی همدان از اعزام ۲۵۰ مبلغ و مبلغه به مناطق مختلف شهرستان همدان در این ایام خبر داد و افزود: برگزاری برنامه‌های وحدت وحدت، سخنرانی، برگزاری جشن از برنامه‌های این مبلغان در ایام هفته وحدت است.

وی به اهتزاز پرچم نبوی در پارک مردم همزمان با سالروز میلاد پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و گفت: محفل نورالثقلین، تلفیق قرآن و عترت به مناسبت هفته وحدت و ایام میلاد با سعادت پیامبر عظیم الشأن اسلام در پارک مردم برگزار می‌شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی همدان با بیان اینکه همزمان با هفته وحدت در بین ادارات و از ارائه بسته محتوایی تفسیر «آیات الرسول» آیات مرتبط با اخلاق و رفتار رسول خدا(ص) از منظر قرآن به ائمه جماعات و ادارات توزیع شده است، تصریح کرد: به مناسبت هفته وحدت جشنواره قرآنی کودک و نوجوان برگزار شد.

وی گفت: این جشنواره در رشته‌های خطاطی و نقاشی با موضوع وحدت و کتابت آیه شریفه (محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بی نهم) با همکاری آموزش و پرورش در مدرسه ابتدایی دخترانه دوره دوم آیت الله طالقانی برگزار شد که در این جشنواره ۲۰۰ اثر ارائه و به برگزیدگان جشنواره جوایزی اهدا شد.

عباسی به برگزاری کرسی تلاوت تدبری تلاوت و توضیح آیات مرتبط با وحدت و انسجام امت اسلامی در محافل و جلسات مساجد و هیئت‌ها اشاره و برپایی و ایجاد ایستگاه‌های صلواتی، از دیگر برنامه‌ها در هفته وحدت در سطح شهرستان همدان اعلام کرد.

وی ایجاد کاروان خودرویی و موتوری در خیابان‌ها و مسیرها در روز دوشنبه و سه شنبه و نورافشانی شب ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) در چند نقطه از شهر از جمله برنامه‌های این ایام در شهرستان همدان است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی همدان گفت: مراسم عمامه گذاری حوزه علمیه رسول اکرم(ص) و تلبس به لباس مقدس روحانیت جمعی از طلاب حوزه علمیه از دیگر برنامه‌های این ایام فرخنده در شهرستان همدان است.

عباسی یادآور شد: جشن بزرگ ولادت پیامبر اعظم(ص) و امام صادق(ع) در عصر روز ولادت در میدان امام خمینی با حضور اقشار مختلف مردم ولایی و شریف استان همدان تمام دوستداران اهل با اجرای برنامه‌های متنوع برگزار می‌شود.

آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today