صدا و سیما/ مدیرکل زندان‌های استان یزد گفت: ۹ مددجو با اجرای پویش «وحدت رهایی» ویژه هفته وحدت و با گذشت شکات از زندان آزاد شدند.

رضا مقبلی، مدیرکل زندان‌های استان یزد بیان کرد: این مددجویان با اجرای پویش «وحدت رهایی» به مناسبت هفته وحدت به همت ستاد مردمی دیه از زندان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند. 
وی ادامه داد: رقم بدهی این زندانیان ۸ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایتمندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۷ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان از این مبلغ تامین شد.
مدیرکل زندان‌های استان یزد تصریح کرد: مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک‌های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک‌های عامل، مبلغ یک میلیارد و ۴۶۵ میلیون تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۹ نفر و بازگشت آن‌ها به آغوش گرم خانواده فراهم شد.
وی اظهار کرد: با احتساب این تعداد آزادی از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد ۹۰ مددجو با مشارکت ستاد مردمی دیه یزد از زندان‌های استان آزاد شدند.
مقبلی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت: پنج مددجو مربوط به محکومین مالی، ۲ محکوم مربوط به پرداخت مهریه و ۲ محکوم مربوط به پرداخت نفقه بودند.
وی خاطرنشان کرد: نیکوکاران و صنعتگران کمک‌های خود به این ستاد مردمی را معطوف به یک ماه و مناسبت‌های خاص نکرده و در تمام فصول سال یاور این نهاد مردمی بودند و در امر آزادی زندانیان جرایم غیر عمد مشارکت بسیار خوبی دارند.

 


 

آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today