برای مشاهده نسخه قدیمی وب سایت کلیک کنید
logo

وزیر جهاد کشاورزی: تولیدکنندگان برنج حمایت می‌شوند

منبع
ايرنا
بروزرسانی
وزیر جهاد کشاورزی: تولیدکنندگان برنج حمایت می‌شوند

ایرنا/ وزیر جهاد کشاورزی گفت: همه سیاست های واردات و صادرات برنج در راستای حمایت از تولیدکنندگان این محصول راهبردی در کشور تنظیم خواهد شد.

محمدعلی نیکبخت امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از چند واحد تولیدی در محمود آباد در جمع خبرنگاران بیان داشت: استان مازندران در تولید چندمحصول راهبردی جایگاه ممتازی در کشور دارد و حمایت از این تولیدکنندگان از برنامه های جدی دولت است.
وی اظهار داشت: برنج، مرکبات و تولید گوشت و مرغ از جمله تولیداتی است که مازندران نقش مهمی در امنیت غذایی کشور دارد.
وزیر جهاد کشاورزی مازندران با بیان این مطلب که یکی از اصلی ترین هدف سفرهای استانی واکاوی مشکلات تولیدکنندگان است، خاطرنشان کرد: همه نیازها و ضرورت های تولید کنندگان در سفرهای استانی جمع آوری و برای گره گشایی کارها تصمیم های لازم اتخاذ خواهد شد.
همزمان با دومین دور سفر استانی رئیس جمهور به استان مازندران، وزیر جهاد کشاورزی با حضور در این استان همراه با استقبال شماری از مردم و مسوولان بازدید از چند واحد تولیدی کشاورزی و شیلاتی را آغاز کرد.
وزیر جهاد کشاورزی در ادامه برنامه های از چند واحد تولیدی شامال واحد شالیکوبی و بسته بندی برنج آمل و بابل، اصلاح نژاد گاو سیمینتال آمل و مجتمع پروار بندی یکهزار راسی نور بازدید می کند.
همچنین نیکبخت از روستای «وازیک» محمودآباد که مولد گل و گیا در مازندران است، بازدید خواهد کرد.

سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندرن، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.
در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.
سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.
از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar