خبرآنلاین/ براساس آخرین آمار، میانگین مصرف بزنین در کشور که حدود ۹۰ میلیون لیتر در روز است که نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: اصلاح قیمت بنزین تصمیم یک شبه نبود، بلکه براساس نقشه راه اقتصادی در آذرماه ۹۴ که در آن اصلاح ساختار بودجه و ساختار اقتصادی در اولویت قرار گرفته ایجاد شد.
نعمت الله ترکی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا موضوع اصلاح قیمت بنزین شوک آور بود و ناراحتی‌های روانی ایجاد کرد؟ گفت: سیاست کاهش فقر مطلق و حمایت از اقشار کم درآمد یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت بود که از سال ۹۳ آغاز شد.
وی اظهار کرد: تا سال ۹۶ میزان دریافتی یک خانوار تحت حمایت در نهاد حمایتی ۵۰ هزار تومان بود و اکنون به ۵۰۰ تا ۶۰۰هزار تومان برای یک خانواده ۵ نفره رسیده است.

اصلاح قیمت بنزین تصمیم یک شبه نبود!
ترکی افزود: اصلاح قیمت بنزین تصمیم یک شبه نبود، بلکه براساس نقشه راه اقتصادی در آذرماه ۹۴ که در آن اصلاح ساختار بودجه و ساختار اقتصادی در اولویت قرار گرفته ایجاد شد. باید گفت که هرهفته در جلسات متعددی محور‌های مهم هر برنامه از جمله تامین منابع مالی مطمئن برای کشور، حمایت از تولید و اشتغال، ایجاد ثبات اقتصادی، ارتقا و بهبود معیشت عمومی مورد بحث و بررسی قرار می‌گرفت و در صورت تطبیق با اسناد بالادستی به تصویب می‌رسید.

مصرف بنزین پس از گرانی ۳۰ درصد کاهش یافته است
وی افزود: براساس آخرین آمار، میانگین مصرف بزنین در کشور که حدود ۹۰ میلیون لیتر در روز است که نزدیک به ۳۰ درصد کاهش یافته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی تهران اضافه کرد: شرایط کشور و وجود فشار‌های اقتصادی و تحریم‌ها باعث شد تا قیمت بنزین را اصلاح کنیم، شاید اگر تحریم‌ها نبود، بنزین گران نمی‌شد و از جای دیگر منابع تامین می‌کردیم.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید