تجارت نیوز/ بازارهای مالی در دی ماه بازدهی مثبتی را به ثبت رساندند. شاخص کل بورس در دی ماه امسال در مجموع با رشد ۱۶ درصدی بیش از ۵۷ هزار واحد افزایش یافت، در حالی که رفتار قیمتی دلار در دی ماه امسال تقریبا با ثبات بود و با افزایش قیمت همراه نشد.

در دی ماه امسال بازارهای مالی با افزایش قیمت همراه شدند.
بازارهای مالی که در آذر ماه امسال سودده بودند در دی ماه نیز بازدهی مثبتی را به ثبت رساندند. بورس که پربازده‌ترین بازار ماه قبل بود در دی ماه امسال نیز بیشترین بازدهی را به خود اختصاص داد.
فلزات طلایی نیز که ماه قبل با رشد قیمت همراه شده بودند در دی ماه امسال نیز با بازدهی تقریبا هفت درصدی همراه شدند.دلار
دلار که از ماه قبل با نوسان قیمتی همراه شده بود در دی ماه کم نوسان‌تر ظاهر شد.
رفتار قیمتی دلار در دی ماه امسال تقریبا با ثبات بود و در مرز ۱۳ هزار توامان قرار داشت. این در حالی است که این ارز یک جهش قیمت را نیز در هفته سوم دی ماه به ثبت رساند.
در هفته سوم دی ماه، دلار افزایش قیمت بیش از سه درصدی را به ثبت رساند و در سطح ۱۳۳۰۰ تومان قرار گرفت.
در مجموع قیمت دلار در بازار آزاد با بازدهی ۰٫۱ درصدی از ۱۲۹۴۰ تومان در ابتدای دی ماه به ۱۲۹۵۵ تومان در پایان دی ماه امسال رسید.

طلا
بازار طلا نیز در دوره مذکور شاهد رشد قیمت‌ها بود. هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار طلا که در آذر ماه بازدهی ۹٫۴ درصدی را به خود اختصاص داده بود در دی ماه نیز به این روند ادامه داد و توانست بیش از هفت درصد افزایش قیمت را به ثبت برساند.
قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار که در اواسط دی ماه از مرز ۵۰۰ هزار تومان نیز عبور کرده بود در نهایت با رشد ۷٫۲ درصدی از ۴۶۴ هزار تومان در ابتدای دی ماه به ۴۹۷ هزار تومان در پایان دی ماه رسید.

سکه
در دی ماه امسال روند قیمتی سکه نیز همانند طلا بود. در دی ماه امسال قیمت سکه روند صعودی را طی کرد، به طوری که در مجموع هر سکه بهار آزادی با رشد ۶٫۸ درصدی معادل ۳۱۱ هزار تومان به قیمت آن افزوده شد.
قیمت هر سکه بهار آزادی که در اواسط دی ماه با آغاز گرانی دلار تا سطح پنج میلیون تومان نیز افزایش پیدا کرده بود در نهایت با رشد ۶٫۸ درصدی از چهار میلیون و ۵۴۹ هزار تومان در ابتدای دی ماه به چهار میلیون ۸۶۰ هزار تومان در پایان دی ماه رسید.

بورس
بازار سهام که در آذر ماه بالاترین بازدهی را به خود اختصاص داده بود در دی ماه امسال نیز همان میزان بازدهی را به ثبت رساند.
شاخص کل بورس در دی ماه امسال به طور عمده صعودی ظاهر شد و توانست رکورد جدیدی را به ثبت برساند. شاخص بورس در هفته سوم دی ماه با ریزش‌های شدید مواجه شد اما پس از آن توانست همزمان با انتشار گزارش عملکرد ۹ماهه شرکت‌ها روند صعودی به خود بگیرد و در کانال ۴۰۰ هزار واحدی قرار بگیرد.
شاخص کل بورس در دی ماه امسال در مجموع با رشد ۱۶ درصدی بیش از ۵۷ هزار واحد افزایش یافت و از کانال ۳۵۳ هزار واحدی در ابتدای دی ماه به کانال ۴۱۱ هزار واحد در پایان دی ماه رسید.


ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید