باشگاه خبرنگاران/ رییس سازمان امور مالیاتی از بخشودگی ۹۰ درصدی جرائم با پرداخت مالیات تا پایان تیرماه خبر داد.

امیدعلی پارسا، رییس سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: فرار مالیاتی با هیچ توجیه و عذر و بهانه‌ای قابل پذیرش نیست و برای کاهش آن از ظرفیت تراکنش بانکی مودیان بانکی استفاده می‌کنیم.
وی افزود: همچنین بخشنامه‌ای برای مقابله با معاملات سوری و کاغذی تنظیم شده و همکاران ما بزودی همه افرادی که فرار مالیاتی داشته‌اند را در کشور شناسایی می‌کنند.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه فرار مالیاتی کاری مجرمانه و غیرقانونی است، عنوان کرد: براساس برآورد‌هایی که صورت گرفته، رقم کل فرار مالیاتی کشور بین ۴۰ تا ۴۵ هزار میلیارد تومان است.
وی بیان داشت: سال ۹۸ با وجود همه تحریم‌های ظالمانه، شاهد توفیق بزرگی در حوزه نظام مالیاتی کشور بودیم به طوری‌که ۱۰۲ درصد کل درآمد‌های مصوب وصول شد.
پارسا گفت: مهم این است که این درآمد‌های مالیاتی با تکیه بر سیاست‌هایی تحت عنوان وصول با اصول انجام گرفته و با تمرکز بر بخش‌های که امکان وصول درآمد بیشتری بود و حداقل کردن فشار بر بخش تولید اتفاق افتاد.
وی بیان کرد: سال گذشته بخشودگی مالیاتی منظمی داشتیم امسال نیز تا پایان تیرماه فرصت دادیم که اگر اصل بدهی و جرایم پرداخت شود، ۹۰ درصد برای بخش تولید و ۸۰ درصد برای غیر تولید بخشودگی خواهیم داشت و این روند از ماه‌های بعد دو درصد کاهش پیدا می‌کند.
رییس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: امسال بخش هوشمندسازی نظام مالیاتی را به عنوان مهمترین اولویت دنبال می‌کنیم، همچینین الکترونیکی کردن مالیات نقل و انتقالات املاک مسکونی مورد توجه قرار می‌گیرد به گونه‌ای که نقل و انتقالات ملک مسکونی فقط در دفاتر ثبت، انجام می‌شود و نیازی به مراجعه به امور مالیاتی نیست.