فارس/ کشف یک میدان جدید نفت و گاز در پاکستانیک شرکت نفتی پاکستان به نام MOL از کشف یک میدان بزرگ نفتی و گازی جدید در ایالت خیبر پختونخواه خبر داد.

 
به گزارش راشاتودی، شرکت MOL پاکستان از کشف یک میدان نفتی جدید در منطقه کوهاک ایالت خیبر پختونخواه خبر داد و مدعی شد،ین کشف می‌تواند قواعد بازی را تغییر داده و وابستگی پاکستان به واردات حامل‌های انرژی را کاهش دهد.

بریسلاو گاسو، مدیر بخش اکتشاف و تولید شرکت MOL گفت: من با افتخار اعلام می‌کنم ما یک میدان جدید نفتی دیگر در پاکستان کشف کرده‌ایم که فرصت افزایش تولید نفت این کشور را فراهم خواهد کرد.

به گفته وی، کشف این میدان به نام مامیخل جنوبی یک به افزایش امنیت انرژی پاکستان و بالا رفتن توانایی این کشور در تولید بومی حامل‌های انرژی منجر شد.

MOL حدود 21 سال است که در پاکستان فعالیت داشته و تاکنون 13 میدان نفتی در این کشور اکتشاف کرده است.

آمارها حاکی از آن است که در ماه مارس سال 2020 تولید نفت پاکستان 85 هزار بشکه در روز بوده است و به خاطر پایین بودن میزان تولید این کشور مجبور است 80 درصد نیاز خود به حامل‌های انرژی از طریق واردات تامین کند.

پاکستان در زمینه تامین منابع گازی خود نیز شرایط مشابهی دارد و از 7 میلیارد فوت مکعب نیاز روزانه خود به گاز کمتر از 4 میلیارد متر مکعب در داخل این کشور تولید می‌شود.

بنا به اطلاعات ارائه شده از سوی اداره آمار پاکستان در 11 ماه نخست سال ماری 2020 این کشور حدود 10 میلیارد دلار حامل‌های انرژی داشته که معادل یک چهارم کل واردات این کشور محسوب می‌شود.