ایرنا/ اجرای برنامه های مدیریت مصرف در تابستان امسال کاهش پنج هزار و ۶۰۰ مگاواتی نیاز مصرف را محقق ساخت.

به گزارش روز چهارشنبه شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران توانیر، کاهش بیش از پنج هزار مگاواتی در تاریخ صنعت برق کشورمان بی سابقه است.
پیک برق امسال (بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده) درتاریخ ۳۱ تیرماه به میزان ۵۸ هزار و ۵۲۵ مگاوات ثبت شد، در صورتی که برنامه های مدیریت بار به اجرا در نمی آمد، مصرف بالای برق منجر به ایجاد محدودیت هایی برای کشور می شد.
رضا اردکانیان 

 وزیر نیرو گفت: دوره اوج مصرف تابستان ۹۹ بدون خاموشی برنامه‌ریزی شده با رشد «اوج بار» تنها حدود یک درصد و با افزایش عرضه انرژی بیش از چهار درصد نسبت به سال گذشته و افزایش صادرات انرژی پشت سر گذاشته شد.

«رضا اردکانیان» به تازگی به ایرنا گفت : سال‌های گذشته بطور متوسط، رشد اوج بار بیش از پنج درصد بود که این به معنای ضرورت احداث چند هزار مگاوات نیروگاه جدید برای پاسخگویی به این رشد اوج بار بود.

وزیر نیرو افزود: برنامه های مدیریت مصرف از دو سال پیش با همکاری مردم در بخش های مختلف صنعت، کشاورزی، تجاری و خانگی آغاز شد و با مشوق هایی که پیش بینی شده بود و نیز تفاهم‌نامه‌هایی که به امضا رسید، توانستیم رشد اوج بار را کاهش دهیم و در عین حال تولید و عرضه انرژی را نه تنها با وقفه روبرو نسازیم، بلکه افزایش دهیم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar