آخرين خبر/ قيمت طلاي ۱۸عيار هرگرم يک ميليون و 36 هزار تومان، قيمت دلار ۲۲ هزار و 500 تومان و قيمت سکه تمام‌بهار آزادي طرح جديد ۱۰ ميليون و ۵۰۰ هزار تومان است.

 قيمت نيم‌سکه بهار آزادي 5ميليون و 400 هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادي 3 ميليون و 50 هزار تومان و سکه گرمي يک‌ميليون و 700 هزار تومان تعيين شده است و به فروش مي‌رسد.


در حالي که تقويت ارزش دلار و رشد فعاليت هاي اقتصادي در آمريکا‌موجب کاهش جذابيت طلا براي سرمايه گذاران شده است، قيمت طلا روز جمعه کاهش داشت و در مسير ثبت دومين هفته کاهشي متوالي قرار گرفت.
بر اساس اين گزارش، قيمت هر اونس طلا در پايان معاملات روز جمعه با 0.35 درصد کاهش به 1940 دلار و 48 سنت رسيد. قيمت طلا در پايان معاملات آتي ديروز بازار آمريکا با 0.03 درصد رشد به 1947 دلار رسيد.قيمت طلا در اين هفته شاهد افت 0.3 درصدي بود و از رقم 2000 دلار که در اوايل هفته به ثبت رسيده بود عقب نشست.
به دنبال تعويق ارائه بسته محرک مالي دولت آمريکا، تقويت ارزش دلار و نرخ واقعي بهره قيمت طلا در اين هفته شاهد نوشانات زيادي بود.
ارزش دلار در برابر ارزهاي رقيب شاهد ترميم 0.6 درصدي بود و موجب گران شدن طلا براي خريداراني شد که از ارزهاي غيردلاري استفاده مي کنند.

پس از آنکه آمارها در اين هفته نشان داد حجم فعاليت هاي اقتصادي به بالاترين ميزان از اوايل سال 2019 رسيده شاخص هاي بورس آمريکا شاهد رشد بود و ميزان بازدهي اوراق قرضه دولت آمريکا اندکي بالا رفت.
ديويد مگر تحليلگر بازار طلا در اين باره گفت: «در برخي حوزه ها شاهد انتشار آمارهاي اقتصادي بهتر از حد انتظار هستيم، اما همچنان نگراني هاي روشني در خصوص شيوع کرونا و تاثير ان بر نرخ بيکاري وجود دارد.»
سرمايه گذاران همچنين از نزديک تحولات مربوط به بسته محرک مالي دولت آمريکا را دنبال مي کنند.نانسي پلوسي رئيس مجلس نمايندگان آمريکا گفته وي مخالف يک بسته محرک مالي کوچک تر است.


صرافي‌هاي بانک‌ها امروز شنبه قيمت دلار را براي فروش به مردم با ثبات نسبت به قيمت‌هاي پاياني روز کاري قبل 22 هزار و 500 تومان اعلام کرده‌اند. اين صرافي‌ها دلار را از مردم با قيمت 22 هزار و 400 تومان خريداري مي‌کنند.
طي روز جاري قيمت فروش يورو در صرافي‌هاي بانک‌ها نيز بدون تغيير نسبت به قيمت‌هاي پاياني روز کاري قبل 26 هزار و 700 تومان اعلام شده است؛ قيمت خريد يورو در اين صرافي‌ها 26 هزار و 600 تومان درج شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar