تسنيم/دفتر مشترک تجاري ايران و افغانستان در استان کرمان با هدف توسعه اقتصادي راه‌اندازي شد. 

استاندار کرمان در ديدار عبدالغفور ليوال سفير افغانستان در ايران با اشاره به اينکه در حال حاضر عدد تجاري ما بين کرمان و افغانستان عدد پاييني است و بايد روابط اقتصادي ما توسعه پيدا کند، افزود: افغانستان وارداتي دارد که بسياري از اين واردات در استان کرمان توليد مي‌شود و کيفيت خوبي هم دارند.

محمدجواد فدايي گفت: استان کرمان در بخش معادن ظرفيت‌هاي بسيار بزرگي دارد و آماده‌ايم در اين زمينه همکاري داشته باشيم.

وي با تقدير از حضور سفير افغانستان در استان کرمان گفت: اين حضور در معرفي ظرفيت‌هاي استان کرمان در زمينه‌هاي مختلف موثر بوده و ما را به نتيجه مي‌رساند.

استانداربا اشاره به اينکه استان کرمان فاصله نزديکي تا افغانستان دارد و اين يک ظرفيت مناسب خواهد بود، افزود: موارد زيادي وجود دارد که در استان کرمان سرمايه‌گذاري شود و هم سرمايه‌گذاران کرماني در افغانستان سرمايه‌گذاري کنند و بايد اين روابط توسعه پيدا کند. يکي از مشکلات استان کرمان وجود اتباع افغانستاني غيرمجاز است و ساماندهي اين اتباع در روابط دو کشور بسيار موثر بوده و قرار است در دستور کار قرار گيرد.

در اين ديدار علي شفيعي، مديرکل اتباع و مهاجرين خارجي استانداري کرمان با بيان اينکه نوع نگاه سفير افغانستان به استان کرمان بسيار مثبت است، اظهار کرد: ارتباطات بسيار خوبي با قشر دانشجوي افغانستاني در استان کرمان برقرار شده است که يک ظرفيت بسيار خوب خواهد بود.

وي با اشاره به اينکه تثبيت هويت اتباع افغانستاني در استان کرمان در دستور کار است، گفت: به‌زودي تيمي چهل نفره از افغانستان در استان کرمان براي اين کار استقرار پيدا خواهد کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar