ايرنا/بررسي تحولات بازارهاي جهاني نشان مي دهد، به دنبال افزايش ارزش شاخص دلار در بازارهاي جهاني،‌ طلا بيشترين کاهش هفتگي خود را در آخرين معاملات صورت گرفته در اين بازارها تجربه کرد.

هر اونس طلا در روز جمعه ( ۳۱ مرداد) با ۰.۲ درصد کاهش يک هزار و ۹۳۹ دلار و ۶۴ سنت معامله شد، اما در بازارهاي آمريکا بهاي فلز زرد کاهش بيشتري را تجربه کرد. بهاي هر اونس طلا در بازارهاي آمريکا با يک درصد کاهش به سطح يک هزار و ۹۱۰ دلار و ۹۹ سنت رسيد.
اين گزارش همچنين نشان مي دهد طلا در بازارهاي جهاني در هفته گذشته (منتهي به ۳۱ مرداد) به صورت کلي با کاهش ۰.۳ درصدي روبرو شده است و به زير کانال دو هزار دلاري سقوط کرده است.

 بهاي شاخص جهاني طلا نيز با افزايش ۰.۶ درصدي روبرو شد که اين مساله سبب کاهش جذابيت طلا براي سرمايه گذاران شده است.

هفته گذشته فلز زرد بيشترين کاهش هفتگي را در مدت زمان پنج ماه گذشته (فروردين-مرداد) تجربه کرد.

همچنين آمارها از افزايش شمار بيکاري در آمريکا حکايت دارد. در هفته گذشته شمار شهروندان آمريکايي که متقاضي دريافت حقوق بيکاري شده اند، افزايش يافته و به بيش از يک ميليون نفر رسيده است.

آمارهاي سازمان بهداشت جهاني نشان مي دهد تاکنون بيش از ۲۳ ميليون نفر در جهان به ويروس کرونا مبتلا شده اند که از اين تعداد بيش از ۸۰۱ هزار تن جان خود را از دست داده اند.

 آمريکا تاکنون بيش از پنج ميليون و ۷۹۰ هزار نفر به بيماري کرونا مبتلا شده اند که از اين ميزان بيش از ۱۷۹ هزار نفر جان باخته اند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar