اقتصاد نيوز/ با توجه به اختلاف ۳۳ درصدي قيمت انواع ميوه در ميادين ميوه و تره بار با ميانگين سطح شهر و نيز تفاوت ۳۵ و نيم درصدي قيمت سبزيجات و صيفي‌جات در اين مراکز با متوسط قيمت سطح شهر، خريد اين محصولات از ميادين ميوه و تره بار در کاهش هزينه سبد خريد روزانه و هفتگي خانواده‌ها تاثير مستقيم دارد و مقرون به صرفه‌ است.
 
در بين انواع ميوه، سبزيجات و صيفي‌جاتي که در ميادين ميوه و تره بار عرضه مي‌شوند، اختلاف قيمت 5 محصول با ميانگين قيمت سطح شهر بيش از 40 درصد است و به عبارتي، با توجه به اين تفاوت قيمت، خريد اين محصولات از ميادين مقرون به صرفه‌تر است.

اين 5 محصول به ترتيب شامل انگور با قيمت 9100 تومان، بادمجان با قيمت 3500 تومان، پياز با قيمت 2200 تومان، هلو با قيمت 9 هزار تومان و گلابي با قيمت 15500 تومان است که بيشترين اختلاف قيمت را نسبت به ساير محصولات با ميانگين قيمت محصولات مشابه در سطح شهر دارند.

گفتني است، در حال حاضر به طور متوسط با پول خريد 2 کيلوگرم انواع ميوه و ساير محصولات در سطح شهر، مي‌توان بيش از 3 کيلوگرم ميوه و محصولات ديگر از همان نوع و با کيفيت مشابه از ميادين ميوه و تره بار خريداري کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar