تجارت نيوز/حرکت شاخص بورس بر مدار کاهش همچنان ادامه دارد و طي دو هفته گذشته شاهد کاهش شاخص از دو ميليون واحد به يک ميليون و ۶۰۰ واحد بوديم؛ اتفاقي که برخي آن را سقوط و برخي ديگر اصلاح شاخص مي‌دانند و در اين ميان يک کارشناس بازار سرمايه بر اين باور است همانطور که ميزان صعود شاخص مشخص نبود، ميزان نزول آن هم مشخص نيست.

مهرزاد منتظري کارشناس بازار سرمايه، با تاکيد بر اينکه فشار فروش عجيبي در بازار سرمايه وجود دارد، اظهار کرد: همان موج صعودي در بازار که شاخص کل را از يک ميليون واحد به دو ميليون واحد که کسي انتظار نداشت و به دليل فشار ورود نقدينگي اتفاق افتاد، اين بار برعکس شده است و نقدينگي با سرعت درحال خروج از بازار است. به طوريکه حمايت‌هايي که اين چند روز از بازار شده است هم کمکي به توقف اين روند نمي‌کند.
وي به اين سوال که ممکن است شاخص بورس تا چه ميزاني کاهش داشته باشد، پاسخ داد: همانطور که پيش بيني اينکه بورس تا چه حدي صعود مي‌کند امکان‌پذير نبود، مشخص نيست آخر نزول بازار کجاست و نمي‌توان گفت تا چه زماني ادامه دارد.

اين کارشناس بازار سرمايه با اشاره به جمع شدن صف فروش برخي سهم‌ها در روز گذشته اظهار کرد: بازار بايد قوي حمايت شود و براي اين حمايت بايد پولي وارد بازار شود که همه صف‌هاي فروش را جمع کند. بنابراين به پول زياد نياز است زيرا تاکنون پول زيادي از بازار خارج شده است. اگر دولت هنوز پشت بازار است نبايد تجهيز منابع سخت باشد. بايد ديد اين کار را مي‌کند يا خير. زيرا اين بازار با حرف درست نمي‌شود.

منتظري با بيان اينکه توصيه به صورت کلان به سهام‌داران امکان پذير نيست، گفت: اگر سهامداران سهم‌هاي ارزشمندي دارند، فروختن سهم‌هايشان با اين قيمت منطقي نيست و بايد گفت برخي سهم‌ها دوباره رشد مي‌کنند و در افق چند ماهه ضرر را جبران مي‌کند. اما سهم‌هايي هم هستند که قيمت آنها با ارزش واقعيشان فاصله دارد و نمي‌توان به آينده آنها اميدوار بود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar