خبرآنلاين/ قيمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ درصد افزايش به ۱۹۳۱ دلار و ۶۵ سنت رسيد.

در حالي که ارزش دلار کاهش يافته و سرمايه گذاران منتظر سخنراني آخر هفته رئيس فدرال رزرو آمريکا هستند قيمت طلا امروز شاهد افزايش بود، اما افزايش شاخص ها در بازارهاي بورس سبب شد تا رشد قيمت طلا محدود باشد.
بر اساس اين گزارش، قيمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۴ درصد افزايش به ۱۹۳۱ دلار و ۶۵ سنت رسيد. قيمت طلا در معاملات آتي امروز براي تحويل در ماه دسامبر هم با ۰.۰۱ درصد رشد به ۱۹۳۹ دلار و ۴۰ سنت رسيد.
ارزش سهام در بازارهاي آسيايي امروز به پيروي از رشد ديروز شاخص ها در بورس وال استريت شاهد افزايش بود.
سازمان غذا و داروي آمريکا مجوز استفاده از پلاسماي خوني بيماران کرونايي بهبود يافته به عنوان يک روش درماني را صادر کرده است.
اما سازمان بهداشت جهاني رويکردي محتاطانه در خصوص تاييد استفاده از پلاسماي بيماران بهبود يافته براي معالجه ساير بيماران اتخاذ کرده و گفته شواهدي که نشان دهد اين روش موثر است هنوز از کيفيت بالايي برخوردار نيست.

سرمايه گذاران اکنون منتظر سخنان جرومي پاول، رئيس فدرال رزرو آمريکا در نشست روز پنجشنبه جکسون هيل هستند تا سرنخ هاي بيشتري در مورد مسير آينده سياست هاي پولي اين کشور به دست بياورند.

فدرال رزرو مجموعه اي از اقدامات مالي و پولي محرک رشد را به اجرا گذشته و براي تقليل زيان هاي اقتصادي ناشي از کرونا نرخ بهره را به حدود صفر رسانده است. اين اقدامات موجب شده تا قيمت طلا از ابتداي سال جاري ميلادي تاکنون ۲۸ درصد افزايش يابد.
شمار مبتلايان به کرونا به بيش از ۲۳.۵ ميليون نفر رسيده و تاکنون حدود ۸۱۰ هزار نفر در کشورهاي مختلف جهان جان خود را از دست داده اند.

در همين حال، نماينده تجاري آمريکا و وزير خزانه داري اين کشور ديروز با معاون نخست وزير چين در خصوص نحوه اجراي فاز نخست توافق تجاري گفت وگوي تلفني انجام دادند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar