تسنيم/عضو هيئت رئيسه کميسيون برنامه و بودجه مجلس جزئيات طرح تامين کالا‌هاي اساسي از طريق کالا برگ الکترونيکي را تشريح کرد. 

حجت الاسلام سيد محمدرضا ميرتاج الديني عضو هيئت رئيسه کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بررسي طرح تامين کالا‌هاي اساسي در اين کميسيون، اظهار داشت: در جلسات کميسيون برنامه و بودجه مباحثي پيرامون نحوه تامين منابع مالي براي طرح مذکور مطرح شد و جلساتي هم با کارشناسان مرکز پژوهش‌هاي مجلس برگزار شده است.

وي با بيان اينکه روش‌هاي مختلفي براي تامين منابع مالي اجراي طرح مذکور پيشنهاد شده و امتيازات و اشکالات هريک از آن‌ها مورد بررسي قرار گرفته است، افزود: تصويب و اجراي طرح مذکور داراي بار مالي براي دولت خواهد بود لذا در همين باره جلساتي را با مسئولان دولتي داشته ايم و در صورت دستيابي به نظر نهايي و موافق دولت درباره نحوه تامين منابع مالي طرح تامين کالا‌هاي اساسي، جزئيات آن هم در کميسيون برنامه و بودجه مجلس تصويب و گزارش نهايي آن به هيئت رئيسه مجلس براي بررسي و تصويب در صحن علني ارائه مي‌شود.

عضو هيئت رئيسه کميسيون برنامه و بودجه مجلس در پاسخ به اين پرسش که آيا طرحي مبني بر ارائه کالا برگ الکترونيکي به مردم براي تامين کالا‌هاي اساسي در مجلس مطرح است، بيان داشت: طرحي در اين باره وجود دارد که به ۲ شکل امکان اجرا آن وجود دارد؛ روش اول اين است که در کارت يارانه‌اي افراد تعريف مي‌شود يعني کالا‌ها را به قيمت دولتي تعريف مي‌کنيم که افراد در فواصل زماني يک الي ۲ ماهه مي‌توانند کالا‌ها را به قيمت دولتي خريد کنند. در روش دوم نيز در اين باره طرح الحاقي مطرح شده که کارت يارانه‌اي افراد در فواصل زماني مشخص شارژ مي‌شود و افراد مي‌توانند ماتحتاج خود را از فروشگاه‌هايي که داراي کد اقتصادي هستند خريداري کنند و به اعبارتي شارژ شدن کار يارانه ها، يارانه غيرنقدي است و امکان نقدشوندگي ندارد.

عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس، بيان داشت: اين طرح در آينده‌اي نزديک در کميسيون بودجه بررسي و براي تقديم به هيئت رئيسه مجلس آماده خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar