گسترش نيوز/قيمت شمش فولادي صادراتي ايران، طبق فرمول وزارت صمت، مبناي قيمت‌گذاري شمش در بورس کالا است. در هفته جاري، قيمت بيلت صادراتي ايران، با رشد ۱.۳ درصدي به محدوده ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار به ازاي هر تن رسيد. قيمت اسلب صادراتي ايران نيز با رشد قابل توجه ۲.۶ درصدي به محدوده ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار به ازاي هر تن رسيد. اين نخستين بار است که در سال ۹۹، فولاد صادراتي ايران قله ۴۰۰ دلاري را فتح مي‌کند.

قيمت‌هاي منتشرشده توسط متال بولتن نشان مي‌دهد که قيمت فوبِ اسلب صادراتي ايران در هفته جاري، نسبت به هفته گذشته حدوداً ۲.۶ درصد افزايش يافته و در محدوده ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار به ازاي هر تن معامله شده است. در اين هفته، قيمت فوبِ بيلت صادراتي ايران در بنادر کشور به محدوده ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار به ازاي هر تن رسيد که ميانگين اين قيمت‌ها، ۳۹۷.۵ دلار به ازاي هر تن، رشد ۱.۳ درصدي را نسبت به قيمت‌هاي ۲۹ مرداد را نشان مي‌دهد.
قيمت فولاد با افزايش قابل توجه فعاليت‌هاي اقتصادي در نقاط مختلف جهان از چين گرفته تا اروپا، رو به بهبود گذاشته و در نقاط مختلف دنيا، توليدکنندگان فولاد مياني (بيلت و بلوم و اسلب) و همين‌طور توليدکنندگان مقاطع تخت و طويل فولادي، اهداف قيمتي بالاتري را براي توليدات خود درنظر گرفته‌اند. اگرچه طرف تقاضا همچنان براي خريد ترديدهايي دارد، اما به نظر مي‌رسد بازار فولاد بالاخره بخش قابل توجهي از تبعات بحران کرونا را پشت سر گذاشته و وارد فاز صعودي شده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar