ميزان/وزارت نفت به دنبال طرح برخي حواشي و ابهام‌ها درباره ابلاغيه‌هاي مربوط به حقوق برخي از پرسنل رسمي توضيحاتي ارائه داد.

بر اساس اعلام پايگاه اطلاع رساني شانا؛وزارت نفت به دنبال طرح برخي حواشي و ابهام‌ها درباره ابلاغيه‌هاي مربوط به حقوق برخي از پرسنل رسمي توضيحاتي ارائه داد. 
در توضيحات وزارت نفت آمده است:
 
۱- کارکنان شريف صنعت نفت همواره مطالبات صنفي خود را به دور از کشمکش‌هاي سياسي دنبال کرده‌اند و از اين جهت تلاش برخي افراد و تريبون‌هاي خاص و شناخته شده که متاسفانه با وجود وابستگي به برخي نهاد‌ها در پي آن هستند که از هر حرف و شکواييه درون خانوادگي ابزاري براي موج سواري و تسويه حساب‌هاي شخصي و سياسي بسازند فاقد وجاهت و دور از مصالح و منافع دلسوزان واقعي صنعت نفت است.

۲- مديران ذيربط در وزارت نفت در مذاکره با نهاد‌ها و دستگاه‌هاي مسئول تمامي تلاش خود را براي ترميم حقوق پرسنل صنعت نفت به کار گرفته‌اند تا ضمن حفظ منافع آن‌ها از بروز برخي حساسيت‌هاي نا به جا در سطح جامعه نسبت به کارکنان خدوم صنعت نفت جلوگيري کنند.

۳- آنچه در ابلاغيه‌هاي اخير وزير محترم نفت آمده ماحصل تلاشي است که در شرايط موجود کشور امکان تحقق و تامين آن وجود داشته است.

۴- کاهش بخشي از مبالغ نفت کارت و حق‌الزحمه بهره وري سال ۹۹ موقتي بوده و از سال ۱۴۰۰ پرداخت همه تسهيلات در قالب بهره‌وري و نفت کارت‌ها به حالت عادي برمي‌گردد و کاهش اعلام شده صرفا ناشي از مصوبات قانوني بوده، اما افزايش ۵۰۰ هزار توماني پايه حقوق‌ها به قوت خود باقي خواهد ماند.

۵- آن دسته از کارکنان رسمي که پس از اول فروردين ۱۳۹۳ در صنعت نفت استخدام شده‌اند مشمول کاهش مبالغ نفت کارت و حق الزحمه بهره‌وري نخواهند شد و کاهش مذکور براي ساير کارکنان رسمي نيز موقتي بوده و از سال ۱۴۰۰ به روال قبل باز مي‌گردد ضمن آنکه نفت کارتي که براي بهار و تابستان پرداخت شده مشمول اين کاهش نمي‌شود و صرفا دو نفت کارت پاييز و زمستان مشمول کاهش موقتي خواهد شد.

۶- در سال‌جاري پرداخت يک حق الزحمه بهره وري (نيمه اول ۹۹) مشمول کاهش مي‌شود، اما بهره‌وري نيمه دوم سال ۹۹ که سال ۱۴۰۰ پرداخت خواهد شد مشمول کاهش نخواهد شد.

۷- نفت کارت کارکنان قرارداد معين، حق الزحمه کارکنان قرارداد معين، موقت و پيمانکاري و کارکنان رسمي استخدامي از اول فروردين ماه ۱۳۹۳ به بعد هيچ گونه کاهشي نداشته است و همچون روال گذشته پرداخت خواهد شد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar