تجارت نيوز/در ۴۸ ساعت اخير چهار اتفاق مهم براي بازار جهاني طلا رخ داده است که معلوم نيست نوسانات ناشي از اين اتفاقات به بازار داخلي پس از تعطيلات پش‌رو سرايت خواهد کرد يا نه.

  در 48 ساعت اخير چهار اتفاق مهم براي بازار جهاني طلا رخ داده است که معلوم نيست نوسانات ناشي از اين اتفاقات به بازار داخلي پس از تعطيلات پش‌رو سرايت خواهد کرد يا نه.
اولين خبر مربوط به شليک موشک‌هاي چين است. در اين مورد اقتصادنيوز نوشته است: دليلي که به افزايش قيمت اونس کمک کرد انتشار خبر شليک دو موشک چيني در درياي جنوبي چين بود. به گزارش ساوت چاينا مورنينگ پست اين دو موشک‌ها که به عنوان «قاتل ناو هواپيمابر» شناخته مي‌شوند جهت اخطار به آمريکا شليک شدند. دليل اين شليک اما نزديک شدن هواپيما جاسوسي «يو-2» آمريکا به تمرينات نظامي نيروي درياي چين در در روز قبل از آن ذکر شده است.
اصابت راکت به نزديکي سفارت آمريکا در بغداد نيز خبر ديگري است که به دليل افزايش نااطميناني‌ها به افزايش قيمت طلا ممکن است منجر شود.

رسانه‌هاي عراقي شامگاه پنجشنبه از شليک راکت به منطقه سبز بغداد، پايتخت عراق خبر دادند.
منبعي امنيتي در عراق به خبرگزاري «شفق‌نيوز» اين کشور گفت که يک فروند راکت از نوع کاتيوشا به نزديکي سفارت آمريکا در اين منطقه اصابت کرده است.
برخي منابع خبري نيز مدعي هستند که بيش از يک راکت شليک شده و به اطراف سفارت آمريکا در شهر بغداد اصابت کرده است.
خبر سوم مربوط به ورود وزير دفاع فرانسه به بغداد است. در اين مورد خبر مهم اين است که همزمان با ورود وزير دفاع فرانسه به بغداد، وزير خارجه امريکا هم وارد عمان شده است.

فلورانس پارلي» وزير دفاع فرانسه به منظور ابراز حمايت از دولت جديد عراق که اکنون با بحران‌هاي سياسي، اقتصادي و بهداشتي رو به رو است وارد بغداد شده است.
بر اساس گزارش دفتر پارلي، او در اين سفر بر مسائل مهمي که پيش از اين «ژان ايو لودريان» وزير خارجه فرانسه در سفرش به عراق آنها را بررسي کرده، از «جمله مبارزه با گروه تروريستي داعش و احترام به حاکميت عراق» متمرکز خواهد شد. همچنين اعلام شده که وزير دفاع فرانسه در گفتگو با مقامات عراقي به موضوع «دخالت ترکيه» در خاک عراق به‌ويژه حملات هوايي عليه مواضع حزب کارگران کردستان در عراق خواهد پرداخت.

اما خبر چهارم مربوط به سخنان رئيس فدرال رزرو است.

سخنراني جروم پاول، رئيس فدرال رزرو يک سيگنال مشخص به بازارها صادر کرد: افزايش انتظارات تورمي.
پاول در جکسون هول اعلام کرد که هدف تورمي روي «ميانگين» دو درصد تنظيم خواهد شد. در حاليکه در گذشته هدف تورمي دو درصد بوده است.

او صراحتا گفت: در ساليان گذشته تمرکز کميته عمليات بازار باز FOMC بر روي تورم و شدت و ضعف آن که بوده و قرار است تغييراتي در مبناي چشم اندازمان اعلام کنيم.

پاول البته تاکيد کرد که اگر تورم از سطح «ميانگين 2 درصد» فراتر رود ، کميته FOMC جهت تغييرات در سياستهاي مالي ترديد نخواهند داشت. به گفته رئيس فدرال رزرو، سياستگذار پولي آمريکا قصد دارد دوره تورم ضعيف را با تورمي بالاي ۲ درصد براي مدتي جبران کند. پاول ادامه داد: ما با رشد تورم هيچ مشکلي نخواهيم داشت و‌ حتي اميدوار به تقويت بازار کار از اين طريق هم هستيم.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar