ايرنا/مديرکل دفتر امور طرح‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: اکنون تعداد ۷۱۶ فقره جواز تأسيس و ۲ فقره پروانه بهره‌برداري در حوزه رمز ارز صادر شده است که پيش‌بيني مي‌شود اين تعداد با انجام فرايند خوداظهاري افزايش يابد.

عليرضا هادي، مديرکل دفتر امور طرح‌هاي اين وزارتخانه گفت: در راستاي اجراي تصويب‌نامه مورخ ۱۵ مرداد هيأت وزيران به ‌منظور تعيين تکليف وضعيت دستگاه‌هاي استخراج رمز ارز موجود در کشور، از تاريخ ۲۷ مرداد ماه ثبت مشخصات هويتي و نيز تعداد، نوع و مدل دستگاه‌هاي موجود استخراج رمز ارز در سامانه بهين‌ياب به‌ صورت خوداظهاري آغاز شده است و اين امر از طريق لينک ايجادشده در صفحه اصلي سامانه بهين‌ياب، در دسترس متقاضيان قرار دارد.

مديرکل دفتر امور طرح‌هاي وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: فرصت اين خوداظهاري بر اساس مصوبه هيأت وزيران يک ماه تعيين شده و توصيه مي‌شود متقاضيان، ثبت درخواست خود را تا روزهاي پاياني اين مهلت به ‌تأخير نيندازند. البته تاکنون ۳۱۴ درخواست خوداظهاري در سامانه ثبت شده که از اين تعداد ۲۲۰ درخواست ثبت نهايي شده ‌است.

هادي با اشاره به تعيين حقوق و عوارض دولتي دستگاه‌هاي اظهار شده بر اساس اعلام گمرک افزود: موضوع استاندارد مصرف دستگاه‌ها توسط سازمان ملي استاندارد نيز در حال نهايي شدن است و به ‌زودي به وزارت صمت ابلاغ خواهد شد.
مديرکل دفتر امور طرح‌ها يادآور شد: تاکنون تعداد ۷۱۶ فقره جواز تأسيس و ۲ فقره پروانه بهره‌برداري در اين حوزه صادر شده است که پيش‌بيني مي‌شود اين تعداد با انجام فرايند خوداظهاري افزايش يابد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar