مهر/ وزير رفاه از افزايش حدود ۹۰ درصدي حقوق بازنشستگان پس از متناسب‌سازي حقوق خبر داد و گفت: ۳٫۵ ميليون نفر از بازنشستگان تامين اجتماعي مشمول متناسب‌سازي حقوق شده‌اند که در مردادماه با اعتبار ۳۲ هزار ميليارد تومان متناسب‌سازي انجام شد

 وزير رفاه گفت: بازنشستگان تامين اجتماعي مي‌توانند از تسهيلات ۵ميليون توماني بدون ضامن برخوردار شوند.
 محمد شريعتمداري وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي ضمن تبريک فرا رسيدن هفته دولت گفت: ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي در جريان شيوع کرونا با مشکلاتي مواجه شديم و از همان ابتدا تلاش کرديم با امکاناتي که در اختيار داريم، هم در امر توليد دارو و هم نگهداري بيماران به‌صورت سرپايي و بستري گام‌هاي موثري برداريم.

وي در مصاحبه با راديو گفت‌وگو با اشاره به اينکه سازمان تامين اجتماعي اقدامات موثري در خصوص ارائه خدمات به بيماران کرونايي انجام داده است، افزود: ۴۰ هزار نفر از بيماران کرونايي در مراکز درماني تامين اجتماعي که حدود ۸۰ بيمارستان است، بستري شده که ۹۰ درصد آنها خوشبختانه به سلامت از اين مراکز خارج شدند.


وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي ادامه داد: در توليد داروهاي مورد نياز بيماران کرونايي قدم‌هاي موثري برداشته شد و همچنين مراکز مختلف ما، شهدايي را تقديم کردند.

شريعتمداري، مهم‌ترين اقدام ماه‌هاي گذشته را متناسب‌سازي حقوق بازنشستگان تامين اجتماعي دانست و گفت: ۵/ ۳ ميليون نفر از بازنشستگان تامين اجتماعي مشمول متناسب‌سازي حقوق شده‌اند که در مردادماه با اعتبار ۳۲ هزار ميليارد تومان متناسب‌سازي انجام شد؛ البته نيمي از اين اعتبار در سال جاري هزينه خواهد شد.

وي تاکيد کرد: مشابه اين اقدام نيز براي بازنشستگان کشوري در حال انجام است که آنها نيز بتوانند از افزايش حقوق برخوردار شوند. در مجموع حدود ۹۰ درصد حقوق بازنشستگان از اين طريق افزايش خواهد داشت. وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي افزود: در تعيين دستمزد کارگران نيز با تمام مشکلات کارفرمايان و محدوديت‌هاي بازار، تلاش شد حقوق بازنشستگان متناسب با تورم افزايش پيدا کند.

به گفته وي، آخرين اقدامي که انجام شد نيز افزايش ۳۰۰ هزار توماني حق مسکن کارگران بود که در دولت به تصويب رسيد و اجرايي مي‌شود.

وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي به تسهيلات قرض‌الحسنه بازنشستگان تامين اجتماعي نيز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با افزايش اعتبار، سقف تسهيلات آنها به ۵ ميليون تومان رسيده که مي‌توانند بدون ضامن از آن برخوردار شوند. همچنين باشگاه مشتريان هم در تامين اجتماعي و هم صندوق کشوري ايجاد شد که بازنشستگان مي‌توانند از خدمات فروشگاهي بيشتري برخوردار شوند.

شريعتمداري بيان کرد: در حوزه فني و حرفه‌اي نيز تلاش شد کارها به آموزشگاه‌هاي آزاد بخش خصوصي واگذار شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar