ايرنا/ خلاصه دستاوردهاي شاخص هفت ساله دولت تدبير و اميد در حوزه صنعت و معدن اعلام شد که بر اين مبنا افزايش ۶۸.۸ درصدي توليد فولاد خام و ۱۳.۱ درصدي توليد خودروي سبک در اين مدت ثبت شده است.  

در اين گزارش به دستاوردهاي متعددي اشاره شده که از جمله آن‌ها افزايش ۶۴.۴ درصدي توليد کنسانتره زغال سنگ و افزايش ۳۳.۷ درصدي توليد کاتد مس است. همچنين به افزايش ۳۴.۲ درصدي توليد پتروشيمي طي دوره هفت ساله دولت تدبير و اميد در مقايسه با گذشته شده است.

طبق اين گزارش در حوزه توليد خودروي سبک نيز در اين بازه زماني ميزان توليد از ۷۲۹ هزار و ۵۰۰ دستگاه در سال ۹۲ به ۱۸۲۴ دستگاه در سال ۹۸ رسيده است که نمايانگر افزايش ۱۳.۱ درصدي توليد انواع خودروي سبک شامل سواري و وانت است. افزايش توليد فولاد خام از ۱۵.۵ ميليون تن در سال ۹۲ به ۲۵.۲ ميليون تن در سال ۹۸ رسيده که معادل ۶۸.۸ درصد است. افزايش ۶۴.۴ درصدي توليد کنسانتره زغال سنگ در اين مدت نيز از ديگر اقدامات دولت است.

در توليد کاتد مس نيز دولت تدبير و اميد توانسته است از سطح توليد ۱۸۸ هزار و ۶۰۰ تن در سال ۹۲ به ۲۵۲ هزار و ۲۰۰ تن در سال ۹۸ برسد که معادل ۳۳.۷ افزايش توليد اين محصول است.

همچنين توليد محصولات پتروشيمي در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۲ معادل ۳۴.۲ درصد افزايش داشته و از ۴۰ ميليون و ۶۰۰ هزار تن در سال ۹۲ به ۵۴ ميليون و ۵۰۰ هزار تن رسيده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar