مهر/ قيمت جهاني طلا به دنبال يک روز سقوط شديد به شدت جهش کرد. ضعيف شدن دلار و تغيير سياست‌گذاري فدرال‌رزرو قيمت طلا را بالا برد.

به گزارش سي‌ان‌بي‌سي، در پايان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران) قيمت جهاني طلا به دنبال يک روز سقوط شديد به شدت جهش کرد. ضعيف شدن دلار و تغيير سياست‌گذاري فدرال‌رزرو باعث شد تا قيمت طلا بالا برود.

قيمت خريد نقدي هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۱.۹ درصد جهش کرد و به ۱٫۹۶۴.۶۲ دلار رسيد. به اين ترتيب رشد اين هفته قيمت طلا به بيش از ۱ درصد رسيد. قيمت اين شاخص در معاملات روز پنج‌شنبه ۲.۲ درصد سقوط کرده بود.

قيمت پيش‌خريد هر اونس طلاي آمريکا ۲.۰۷ درصد يا ۴۰ دلار جهش کرد و به ۱٫۹۷۲.۶۰ دلار رسيد.

در واکنش اوليه به سخنراني جرومي پاول، رئيس فدرال‌رزرو، که از تغيير رويه بانک مرکزي آمريکا در مورد تورم خبر داد، نرخ سود اوراق قرضه آمريکا پنج‌شنبه شب بالا رفت و دلار را تقويت کرد.

اما آرام آرام سرمايه‌گذاران به اين نتيجه رسيدند اينکه بانک مرکزي مدت طولاني‌تري به تورم اجازه دهد از نرخ هدف ۲ درصدي بالاتر باشد به معناي اين است که نرخ بهره فعلاً پايين نگاه داشته خواهد شد که اين به نفع معاملات طلا است.

دلار در برابر ارزهاي مهم جهان به پايين‌ترين سطح در بيش از يک هفته اخير رسيد که اين باعث شد قيمت طلا براي دارندگان ارزهاي ديگر ارزان‌تر تمام شده و تقاضا براي آن بالاتر برود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar