مهر/ معاون وزير راه و شهرسازي گفت: اميدواريم با همکاري شبکه بانکي، پرداخت وام حمايتي شرکت‌هاي حمل و نقل ريلي آسيب ديده از شيوع بيماري کرونا، از نيمه شهريور آغاز شود.

سعيد رسولي در خصوص پرداخت وام حمايتي به شرکت‌هاي حمل و نقل ريلي آسيب ديده از شيوع بيماري کرونا، گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملي مبارزه با کرونا، قرار است ۹۴۰ ميليارد تومان وام به شرکت‌هاي حمل و نقل مسافري در بخش صنعت ريلي که از اين بيماري و بدليل کاهش شديد درآمدهاي خود متضرر شده اند، پرداخت شود.

معاون وزير راه و شهرسازي، افزود: براي هر شرکت سهميه‌اي تعريف شده و اين شرکت‌ها براي طي مراحل اداري به بانک‌هاي عامل معرفي شده اند، اما تا امروز، هيچ شرکت حمل و نقل ريلي اين وام را دريافت نکرده است.

رسولي، با اشاره به کاهش شديد درآمد شرکت‌هاي مسافري ريلي پس از شيوع کرونا، افزود: در شش ماه گذشته درآمد شرکت‌هاي بخش مسافري راه آهن به شدت کاهش يافته و وضعيت درآمدي اکثر آن‌ها حاد شده است و با توجه به اينکه بر اساس مقررات وزارت راه و شهرسازي و همچنين تعهدات اخلاقي خود شرکتها، هيچ يک از کارکنان اين بخش تعديل و اخراج نشده اند، از شبکه بانکي توقع داريم که در پرداخت اين وام به شرکت‌ها تعجيل کند.

وي افزود: پرونده اکثر شرکت‌هاي مشمول دريافت وام در مرحله تکميل مدارک يا سپردن وثيقه است و بر اساس پيگيري‌هاي جدي که در سطح وزارت راه و شهرسازي و شرکت راه آهن شده است اميدواريم حداکثر تا نيمه شهريور، تعدادي از شرکت‌ها موفق به دريافت اين وام حمايتي شوند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar