ايسنا/قيمت نفت در معاملات روز دوشنبه تحت تاثير تدابير محرک مالي جهاني بالا رفت و نفت برنت در آستانه ثبت پنجمين رشد ماهانه متوالي قرار گرفت.

بهاي معاملات نفت برنت براي تحويل در نوامبر ۲۸ سنت معادل ۰.۶ درصد افزايش يافت و به ۴۶ دلار و ۹ سنت در هر بشکه صعود کرد.
بهاي معاملات وست تگزاس اينترمديت آمريکا با ۱۸ سنت معادل ۰.۴ درصد افزايش، به ۴۳ دلار و ۱۵ سنت در هر بشکه رسيد.
به گفته وانگ تائو، تحليلگر فني رويترز، نمودارهاي فني نشان مي دهد که قيمتها ممکن است بالاتر روند و نفت برنت احتمالا قيمت ۴۷ دلار را خواهد شکست و وست تگزاس اينترمديت به رکورد بالاي ماه اوت بازمي گردد.

بازارهاي نفت روز جمعه که شرکتهاي انرژي آمريکايي به تلاش براي احياي توليد نفت در سکوهاي فراساحلي و پالايشگاههاي نفت منطقه گلف کاست ادامه دادند، تاثير طوفان لارا بر توليد اين منطقه را ناديده گرفت.
به گفته تحليلگران، دلار ضعيف و عملکرد قوي بخش خدمات چين از قيمتهاي نفت پشتيباني کرده اند هر چند که تقاضا براي سوخت در بحبوحه تداوم شيوع ويروس کرونا و فراواني عرضه، ضعيف بوده و قيمت نفت ممکن است در ادامه مسير صعودي با موانعي روبرو شود.

جفري هالي، تحليلگر منطقه آسيا اقيانوسيه شرکت OANDA در اين باره گفت: نفت احتمالا گامهاي صعودي خود را به آهستگي دنبال مي کند و عرضه فراوان و شکنندگي روند احياي اقتصاد جهاني رشد قيمتها را ضعيف مي کند.
مايک تران، تحليلگر شرکت آر بي سي کپيتال اظهار کرد: تاثير دلار ارزانتر از سطح فعلي، تاثير اندکي در خريد نفت صرفنظر از مطلوبتر شدن قيمت آن خواهد داشت. به دليل اين که نفت ارزان پيش از اين در بازار وجود داشته و شرايط فعلي کاهش خريداران، رابطه ميان تقاضا و قيمت خريد در فضاي فعلي کمرنگ شده است.

طبق آمار رفينيتيو و ورتکسا، واردات نفت به چين در سپتامبر براي نخستين بار در پنج ماه گذشته کاهش پيدا خواهد کرد زيرا اين کشور حجم بالايي نفت را در داخل و خارج نگهداري مي کند.

بر اساس گزارش رويترز، در اين بين، وزير انرژي عربستان سعودي اعلام کرد آرامکوي سعودي دو ميدان جديد نفت و گاز در مناطق شمالي کشف کرده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar