صدا و سيما/نايب رئيس اتحاديه طلا و جواهر از راه‌اندازي سامانه معاملات طلا و سکه تا پايان سال خبر داد.

 آقاي محمدکشتي آراي درباره آخرين اقدامات در زمينه راه اندازي سامانه معاملات طلا و سکه در کشور، گفت: سامانه طراحي شده، از نظر کارايي و هدف شبيه به سامانه سنا است که به صورت کشوري است و اين سامانه در اختيار سازمان‌هاي نظارتي قرار دارد.
وي افزود: در کشور هيچ اطلاعات و آماري دقيق و قابل استناد از ميزان طلاي موجود، داد و ستد، طلا‌هاي خانگي و ... وجود ندارد.
نايب رئيس اتحاديه طلا و جواهر با اشاره به اينکه اين سامانه در مراحل طراحي قرار دارد، گفت: در نظر داريم تا با انجام عمليات و اقدامات لازم و تکميل اين سامانه، تا پايان امسال کار رونمايي و راه اندازي انجام شود.
به گفته کشتي آراي، با راه اندازي اين سامانه و همچنين با توجه به آغاز به کار سامانه محاسبه ماليات بر ارزش افزوده از سال ۱۴۰۰ به بعد، مي‌توان از بسياري از معاملات مشکوک، پولشويي، دلال بازي و ... جلوگيري کرد. اين سامانه به گونه‌اي طراحي شده که حافظ منافع مشتريان و فعالان صنف طلا و سکه است و بي شک اتفاق خوبي براي سر و سامان دادن به اين بازار است.
وي با تاکيد بر اينکه راه اندازي اين سامانه مزيت‌هاي قابل توجهي دارد، ادامه داد: نکته مثبت اين سامانه، از بُعد امنيتي و پيگيري هر نوع سرقت مسلحانه، موارد امنيتي و ... است و همه سرقت‌ها و ... از طريق اين سامانه قابل ردگيري است که به نظرم مي‌تواند اتفاق خوب و قابل توجهي براي مردم باشد.
نايب رئيس اتحاديه طلا و جواهر در ادامه تاکيد کرد: در کنار اين سامانه اپليکيشني نيز از سوي اتحاديه در حال طراحي است تا به وسيله آن همه معاملات افراد و اشخاص از طريق اتحاديه قابل بررسي و کنترل است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar