فارس/ مديرعامل شرکت ملي گاز با اشاره به اينکه شرکت گاز براي کنترل مصرف طرح‌هاي تشويقي در نظر گرفته است، گفت: هنوز جزئيات اين طرح در حال بررسي است و قطعي نشده است.
 
حسن منتظر تربتي، مديرعامل شرکت ملي گاز ايران با اشاره به طرح شرکت ملي گاز براي تشويق مشترکان به استفاده بهينه از گاز در فصول سرد سال گفت: مطلبي از جانب بنده در فضاي رسانه‌اي نقل شده است که شرکت ملي گاز نيز قصد دارد، همانند وزارت نيرو براي تشويق مشترکان به استفاده بهينه از گاز، اين سوخت را مطابق با برخي معيارها براي برخي از اقشار جامعه رايگان کند. اينکه طرح شرکت ملي گاز براي بهينه‌سازي مصرف همانند وزارت نيرو به رايگان شدن گاز کم مصرف ها ختم مي‌شود از جانب بنده گفته نشده است.

وي در ادامه توضيح داد: از بنده پرسيده شد که وزارت نفت چنين طرحي دارد، شما چه قصدي براي کنترل مصرف داريد که بنده هم عرض کردم که شرکت گاز نيز طرح‌هاي تشويقي براي بهينه‌سازي و کنترل مصرف دارد که در حال بررسي در هيئت دولت است. يعني هنوز جزئيات اين طرح در حال بررسي است و قطعي نشده است.

منتظرتربتي گفت: با توجه به پيش رو بودن فصول سرد و افزايش مصرف گاز، شرکت ملي گاز نيز خودش را موظف به برنامه‌ريزي براي گازرساني به تمامي شهرها و روستاها مي‌داند. در نتيجه شرکت گاز براي کنترل مصرف طرح‌هاي تشويقي در نظر گرفته است، اما بدين صورت نيست که طرح شرکت گاز رايگان شدن گاز براي خانوارهاي کم مصرف باشد و تا زماني که اين موضوع در هيئت دولت بررسي و تصويب نشود، نمي‌توان در اين باره اظهارنظر قطعي کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar