ايسنا/ نايب رييس کميسيون برنامه و بودجه مجلس از بررسي وضعيت اشتغالزايي در کشور طي جلسه اين کميسيون خبر داد.

سيدمحمدرضا ميرتاج‌الديني با اشاره به جلسه کميسيون برنامه و بودجه با حضور منصوري معاون اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي گفت: معاون وزير کار در اين جلسه گزارشي درباره اقدامات اين وزارتخانه در دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم براي اشتغالزايي در کشور ارائه و اعلام کرد که تلاش ما پيش بردن بحث اشتغالزايي به همراه سياست‌هاي رشد اقتصادي در کشور بوده است.
وي با بيان اينکه فعال کردن بخش‌هاي مختلف مانند صنعت، کشاورزي، آي‌تي، خدمات، شرکت‌هاي دانش بنيان و ... راه ‌حل‌هاي رسيدن به رشد اشتغال پايدار در کشور است، افزود: براساس اعلام معاون وزير کار نرخ بيکاري در زمان شيوع کرونا در کشور يعني از اسفند ماه سال گذشته تاکنون منفي 4 درصد رشد داشته و بايد براي جبران و بازگشت به شرايط قبل برنامه‌ريزي فوق‌العاده و ويژه‌اي انجام داد.
نماينده مردم تبريز در مجلس اضافه کرد: مي‌توان با بهسازي سريع فضاي کسب و کار، حمايت و فعالسازي بنگاه‌هاي اقتصادي خرد و کلان، سرمايه‌گذاري در بخش مسکن بويژه در بخش بافت فرسوده، توسعه بازار منطقه‌اي، تثبيت و حفظ اشتغال‌هاي موجود، اشتغالزايي در مرزها به منظور تبادل و تعامل بيشتر با کشورهاي همسايه و توسعه سهم خود در بازارهاي منطقه‌اي به رشد اشتغال و توسعه اقتصادي در کشور کمک کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar