مهر/ نايب رئيس کانون سراسري مرغداران گوشتي کشور از ثبات قيمت مرغ طي هفته‌هاي اخير روي ۱۹ هزار تومان خبر داد.

حبيب اسدالله نژاد با بيان اينکه قيمت مرغ در بازار طي هفته‌هاي اخير تقريباً ثابت مانده است، گفت: در حال حاضر قيمت هرکيلوگرم مرغ زنده به صورت نقدي بين ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان است. همچنين نرخ اين کالا به صورت زنده عرفي بين ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۳ هزار تومان است.

وي قيمت هر کيلوگرم مرغ گرم را نيز حدود ۱۹ هزار تومان است.

اسدالله نژاد با بيان اينکه قيمت مرغ را به صورت دستوري نمي‌توان اجرا کرد و همواره تابع عرضه و تقاضا بوده است، افزود: قيمت مصوب دولت براي مرغ با توجه به هزينه‌ها و شرايط توليد هيچ‌گونه توجيه اقتصادي ندارد و قابل اجرا نيز نيست چرا که اين قيمت براساس نرخ مصوب نهاده‌ها تعيين شده اما هم اکنون کمتر از ۳۰ درصد نهاده‌هاي دامي با نرخ مصوب به دست توليدکننده مي‌رسد. و براي حفظ و بقا توليد در سالي که مزين به جهش توليد است لازم است برخي از استان‌ها با تلاش براي اجراي اين قيمت غير کارشناسي و غير منطقي، مرغداران را دچار چالش و زيان نکنند.
اسدالله نژاد درباره کمبود کنجاله سويا نيز گفت: متأسفانه پيش بيني‌هاي ما درست بود و هم اکنون قيمت کنجاله سويا از ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان هم عبور کرده و از کمبود به سمت نايابي پيش مي‌رود که اميدوار هستيم دولت براي اين مساله تدابير ويژه اتخاذ کند که به نظر بهترين راهکار اجازه واردات بخشي از سوياي مورد نياز کشور با ارز نيمايي و حذف عوارض ۲۰ درصدي براي اين قبيل واردات است چرا که با ارز ۴۲۰۰ توماني اميدي به حل مشکل نيست.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar