تجارت نيوز/ فردا روز چهارشنبه ۱۹ شهريور ماه قرار است دو عرضه اوليه انجام شود که کمي نسبت به هم تفاوت دارند. 

فردا يعني 19 شهريور ماه تعداد پنج ميليارد و ۲۹۷ ميليون و ۵۵۰ هزار سهم معادل ۱۵ درصد از سهام شرکت «توسعه و عمران اميد» به عنوان پانصد و چهل و هشتمين شرکت در فهرست شرکت‌هاي پذيرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش «فعاليت‌هاي مربوط به املاک و مستغلات» گروه و طبقه «فعاليت‌هاي مربوط به املاک و مستغلات با مالکيت شخصي و اجاره‌اي» در فهرست نرخ‌هاي بازار دوم و در نماد «ثاميد» به شيوه ثبت سفارش جهت کشف قيمت عرضه خواهد شد.
در اين عرضه اوليه هر کد بورسي مي‌تواند حداکثر ۱۲۰۰ سهم در بازه قيمتي ۱۶۶۰ تا ۱۷۵۰ تومان معادل ۲۱۰،۰۰۰ تومان خريداري کند. در صورت شرکت شش ميليون نفر در خريد سهام اوليه اين شرکت سهام اين شرکت تعداد ۸۸۰ سهم به هر کد (حدود ۱۵۴ هزار تومان) تعلق خواهد گرفت.

اما فردا عرضه اوليه ديگري هم در راه است
آن طور که رسانه‌هاي مختلف گزارش داده‌اند، عرضه اوليه شرکت کياالکترود شرق (کيا) در حالي انجام مي‌شود که اگرچه عنوان عرضه اوليه را يدک مي‌کشد، اما با ساير عرضه اوليه‌ها تفاوت دارد.
در اين نوع عرضه اوليه که در بازار شرکت‌هاي کوچک و متوسط فرابورس انجام مي‌شود، سهام به قيمت اسمي، يعني قيمت هر سهم برابر ۱۰۰ تومان معامله مي‌شود و بعد از عرضه اوليه، دامنه نوسان سهام نامحدود خواهد بود. همچنين سهام اين شرکت فاقد بازارگردان است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar