تجارت نيوز/ طي دو روز اخير شاخص کل حدود ۵ درصد ريزش داشت و شاخص کل به کانال يک ميليون و ۵۷۰ هزار واحد رسيده است.
  
گلناز ميرسليماني، کارشناس بازار سرمايه گفت: اگر همين ريزش‌ها از اول بدون دخالت اتفاق مي‌افتاد و سعي نمي‌کردند شاخص کل را با حمايت بي‌فايده از نمادهاي شاخص‌ساز مثبت نگه دارند قطعا بازار زودتر به روند تعادلي و بعد صعودي خود بازمي‌گشت.

وي در ادامه اضافه کرد: چيزي که در بازار مشهود است بي‌اعتماد و جو هيجاني در بازار است که باعث صف‌هاي فروش طويل شده است، اخبار حمايتي دروغ و بي‌اعتماد کردن مردم باعث از سوي مسئولان به شدت روي روند منفي بازار تاثير گذاشت ولي اگر از همان روز اول بازار دستوري حمايت نمي‌شد و حقوقي‌ وارد بازار نمي‌شدند شايد بازار زودتر به روند تعادلي خود بازمي‌گشت.

وي در رابطه با بازار فردا و حمايت از بازار گفت: فردا صف‌هاي فروش ادامه دارد و بازار فعلا روي روند منفي حرکت مي‌کند، اما فکر مي‌کنم اگر قرار است از بازار حمايت شود بايد اول از سهم‌هاي غذايي، دارويي و يا سيماني حمايت شود زيرا سهم‌هاي بنيادين و شاخص‌ساز قدرت نقدشوندگي زيادي دارند و خريد و فروش بيشتري دارند ولي اين سهم‌ها بيشتر از دو ماه رشدي نداشته و توجهي به آنها نشده است.

اين کارشناس بازار سرمايه گفت: تنها چيزي که مي‌تواند کمک کند اين است که بازار ديگر دستوري نباشد و اگر حمايتي قرار است انجام شود از طريق صندوق توسعه انجام شود. مردم فکر مي‌کنند دولت کارش با بازار سرمايه تمام شده اما اينگونه نيست و بازار در بلند مدت بهتر مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar