باشگاه خبرنگاران/سخنگوي بورس کالا گفت:قرار است به زودي در بورس کالا دو محصول کشمش سبز خراسان رضوي و خرما بم عرضه شود.
 
محمد حسني سعدي سخنگوي بورس کالا در پاسخ به اين سوال که تفاوت املاکي که در بازار بورس کالا عرضه مي‌شود با املاکي که قرار است در بورس پنجم (املاک و مستغلات) عرضه شود، چيست؟ بيان کرد: بورس کالا آمادگي دارد تا براي کمک به معاملات مسکن از ابزار‌هاي موجود استفاده کند.

سعدي گفت:با شروع معاملات در بورس کالا نياز نيست که سازمان ها و نهاد ها براي فروش املاک مازاد و سهام خود پروسه طولاني مناقصه را طي کنند.  بورس کالا اين امکان را فراهم مي کند که سازمان  به صورت مستقيم سهام و املاک خود را براي فروش در بازار فرعي بورس کالا مورد معامله قرار دهند.
او بابيان اينکه تا راه اندازي بورس املاک(بورس پنجم)، معاملات مرتبط با اين حوزه در بورس کالا انجام مي شود، افزود: علت ايجاد بورس املاک و مستغلات را تا حدود زيادي مي‌توان به سياست‌هاي وزارت اقتصاد و سازمان بورس نسبت داد.
سخنگوي بورس کالا گفت:عرضه املاک در بورس کالا با بورس املاک تفاوتي ندارد، اما سياست وزارت اقتصاد اين است که براي کنترل بهتر املاک، بورس جداگانه‌اي تاسيس شود که دستور عمل آن را وزارت اقتصاد بايد ارائه دهد.

حسني بيان کرد:تا کنون تعداد زيادي از ارگان‌هاي دولتي براي فروش املاک مازادشان در بورس کالا اقدام کرده اند که سند املاک در دست بررسي است و به زودي تمام املاک معرفي شده سازمان هاي دولتي براي فروش، روي تابلوي بورس کالا قرار مي گيرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar