فارس/ شرکت گاز پروم روسيه ميزان صادرات گاز طبيعي مايع به چين را در ماه‌هاي جولاي وآگوست افزايش داده است.

 
به گزارش گروه اقتصاد بين‌الملل خبرگزاري فارس به نقل از راشاتودي، شرکت روسيه گاز پروم، ميزان صادرات گاز طبيعي به چين از طريق خط لوله جديد را در ماه جولاي و آگوست نسبت به ماه ژوئن افزايش قابل توجهي داده است.

مقام ارشد شرکت نفتي گاز پروم روسيه، تاکيد کرده است عرضه گاز طبيعي مايع به چين از طريق خط لوله موسوم به «پاور آف سيبريا» به 12 ميليون متر مکعب در روز در ماه جولاي و آگوست رسيده است.

اين در حالي است که پيش از اين ميزان صادرات در ماه ژوئن 10 ميليون متر مکعب در روز بود.

ولاديسلاو برودين، مديرعامل شرکت گاز پروم، با بيان اينکه خط لوله پاورا آف سيبريا در سال 2019 راه‌‌اندازي شده است، گفت: به نظر مي‌رسد افزايش ميزان صادرات از طريق اين خط لوله رو به افزايش خواهد بود و ميزان  صادرات سالانه به چين انتظار مي‌رود از 21 ميليون متر مکعب در سال 2019 به 25 ميليون متر مکعب در پايان امسال برسد.

الکساندر ايوانيکوف، رئيس مالي و اقتصادي گاز پروم، اعلام کرد: در سه ماهه دوم سال 2020 ميزان واردات گاز پروم به چين از طريق خط لوله پاورا آف سيبريا، با قيمت بيشتري نسبت به قيمت گاز اروپا صادر شد.

اين مسئول هفته گذشته اعلام کرده بود حجم قراردادها با چين رو به افزايش است و سهم شرکت گاز پروم در تامين نياز گازي اين کشور بيشتر مي‌شود و در آمد اين شرکت نيز افزايش مي‌يابد.

بر اساس اين گزارش پروژه خط لوله جديد «پاور آف سيبرياي 2» در حال انجام بين دو کشور روسيه و چين است و مسکو به دنبال اين است که از طريق اين خط لوله سهم صادرات گاز طبيعي مايع را در بازار چين افزايش دهد و پيش‌بيني مي‌شود ميزان صادرات روسيه به چين در سال آينده با افزايش قابل توجهي مواجه شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar