ايسنا/ سخنگوي کميسيون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از طرح دوفوريتي اين کميسيون براي اصلاح ساختار بودجه خبر داد. 

محمدمهدي مفتح با اشاره به جلسه عصر امروز(يکشنبه) از بررسي گزارش کميته اصلاح ساختار بودجه در جلسه امروز با حضور نوبخت رئيس سازمان برنامه و بودجه خبر داد و گفت: کميته اصلاح ساختار بودجه بررسي گسترده‌اي را روي بودجه تاکنون انجام داده و امروز زنگنه رئيس اين کميته طرحي ۱۴ ماده‌اي را براي اصلاح ساختار پيشنهاد کرد که بعد از تصويب در کميسيون به صورت دو فوريتي به صحن علني مجلس ارائه تا بودجه سال ۱۴۰۰ مبتني بر آن تدوين شود.
وي افزود: موادي از جمله اينکه کاهش نرخ ماليات اشخاص حقوقي از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد، لغو معافيت‌هاي مالياتي ارزش افزوده برحسب جغرافيا، پرداخت نقدي صرفا به ذي نفع نهايي از محل اعتبارات بودجه عمومي، تشکيل کميته بازبيني هزينه‌ها و انضباط مالي دولت و ... در اين طرح لحاظ شده بود.
اين نماينده مجلس با اشاره به ارائه نظرات اعضاي کميسيون برنامه و بودجه درباره طرح موادي از اصلاح ساختار بودجه يادآور شد: نمايندگان ضمن تاکيد بر انجام اصلاح ساختار بودجه، برخي اعضا معتقد بودند روش کار و محورهاي مطروحه را در اين طرح تامين کننده هدف اصلي اصلاح ساختار ندانستند. آنها معتقدند ممکن است اجراي برخي بندهاي اين طرح از رونق اقتصادي کاسته و موجب کم توجهي به مناطق محروم شود يعني سياست‌هايي که طي سال‌هاي مختلف موجب تصويب قوانيني براي پايه‌هاي دريافتي و مالياتي کشور شده، دچار خدشه شود.
مفتح در پايان گفت که قرار است کميته اصلاح ساختار بودجه با توجه به نظرات و پيشنهادات اعضاي کميسيون بررسي‪‎‬هاي بيشتري را روي طرح موادي از اصلاح ساختار بودجه انجام دهد تا اصلاح ساختار بودجه به شکل منطقي در کشور عملياتي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar