ايرنا/ معاون اول رئيس جمهوري درباره وضعيت بازار سرمايه گفت: کاهش رشد سرمايه‌گذاري در کشور موضوعي نگران کننده است و لازم است با اتخاذ تدابير لازم زمينه سرمايه‌گذاري بخش خصوصي را در بخش‌هاي مختلف اقتصادي فراهم کنيم.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني معاون اول رييس جمهوري، اسحاق جهانگيري روز دوشنبه در جلسه ديدار اعضاي مجمع نمايندگان مردم استان همدان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به نقش پراهميت دولت و مجلس در اداره کشور گفت: انسجام و همدلي ميان قواي سه گانه لازمه حل مشکلات مردم است و مي تواند مردم را به آينده کشور اميدوار کند.
معاون اول رييس جمهوري با تأکيد بر اينکه درک مشترک دولت و مجلس از مشکلات کشور براي يافتن راهکارهاي مناسب براي حل چالش هاي پيش روي کشور بسيار راهگشا است، خاطرنشان کرد: تدوين بودجه سال آينده کشور فرصت بسيار مناسب و خوبي براي به تفاهم رسيدن دولت و مجلس بر سر مسايل کلان اقتصادي کشور خواهد بود و انتظار مي‌رود اين تفاهم نقش موثري در حل مشکلات و مسائل ايفا کند.
جهانگيري با اشاره به اهميت کار نمايندگان مجلس شوراي اسلامي گفت: نمايندگان محل رجوع مردم در اقصي نقاط کشور هستند و اين از نقاط برجسته جمهوري اسلامي ايران است که در هر شهرستان و روستا يک نفر با رأي مستقيم مردم انتخاب مي‌شود که مي‌تواند دغدغه‌هاي مردم را به گوش مسئولين و مرکز کشور برساند.
معاون اول رييس جمهوري در ادامه از استان همدان به عنوان يکي از استان‌هاي پراهميت و پايتخت تاريخي و تمدني کشور ياد کرد و گفت: استان همدان از ظرفيت‌هاي گسترده در بخش گردشگري و کشاورزي برخوردار است و خوشبختانه در سال‌هاي اخير بخش صنعت نيز در اين استان فعال شده است.

جهانگيري با اشاره به برخي گزارش‌ها مبني بر تعطيلي برخي از واحدهاي توليدي و صنعتي استان همدان، افزود: لازم است استاندار و ديگر مسئولين استان اين موضوع را با حساسيت دنبال کنند و در جهت رفع موانع واحدهاي توليدي گام بردارند چرا که رويکرد جدي دولت اين است که فعاليت واحدهاي توليدي حفظ شود و اجازه ندهيم به اشتغال اين واحدها آسيب وارد شود.
معاون اول رئيس جمهوري در ادامه با اشاره به برخي مسايل و مشکلات اقتصادي کشور، يکي از اين مسايل را کاهش رشد سرمايه گذاري در ده سال اخير دانست و افزود: کساني که دلسوز کشور هستند بايد بدانند که کاهش رشد سرمايه گذاري در کشور موضوعي نگران کننده است و لازم است با اتخاذ تدابير لازم زمينه سرمايه گذاري بخش خصوصي را در بخش‌هاي مختلف اقتصادي فراهم کنيم.
جهانگيري همچنين با اشاره به آسيب‌هاي وارد شده ناشي از شيوع کرونا به بخش اشتغال به خصوص در حوزه گردشگري کشور، تصريح کرد: استان همدان نيز به عنوان يک استان گردشگر پذير، قطعاً از اين موضوع مستثني نيست و لازم است حمايت‌هايي از بخش گردشگري در اين استان‌ها انجام شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar