ايرنا/ بررسي آمارهاي رسمي منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکي از توليد ۱۷ ميليارد و ۷۰۰ ميليون عدد داروي انساني از ابتداي امسال تا پايان تيرماه و رشد ۸.۵ درصدي آن در هم‌سنجي با پارسال است.

بر اساس آمار وزارت صنعت، در اين مدت ۸۴ هزار و ۹۰۰ تن لاستيک خودرو توليد شد که در مقايسه با چهار ماهه سال گذشته رشد ۲۷.۹ درصدي نشان مي‌دهد.

در مدت ياد شده، توليد پودر شوينده از سوي کارخانجات داخلي به بيش از ۲۱۶ هزار و ۱۰۰ تن رسيد. اين آمار در هم‌سنجي با پارسال رشد ۱۰.۲ درصدي نشان مي‌دهد.
تا پايان تيرماه همچنين ۱۱ هزار و ۵۰۰ تن سموم دفع آفات نباتي (افت ۱۸.۵ درصدي)، ۲۸۱ هزار متر مکعب نئوپان (رشد ۲۰.۳ درصدي)، ۴۳۳ هزار و ۷۰۰ تن فيبر (رشد ۱.۴ درصدي)، ۱۹۴ هزار و ۴۰۰ تن روغن صنعتي و موتور تصفيه اول (رشد ۷.۳ درصدي)، ۴۴ هزار و ۴۰۰ تن دوده (رشد پنج درصدي) و ۲۰.۱ ميليون تن محصولات پتروشيمي (رشد هفت درصدي) توليد شد.

رشد توليد لوازم‌خانگي
بررسي آمار رسمي منتشره وزارت صنعت حاکي از توليد ۵۰۱ هزار و ۱۰۰ دستگاه يخچال‌ و فريزر از ابتداي امسال تا پايان تيرماه و رشد ۱۲.۴ درصدي آن در مقايسه با مدت مشابه پارسال است.

برپايه اين آمارها، توليد انواع تلويزيون در چهار ماهه امسال در هم‌سنجي با پارسال رشد ۶۱.۲ درصدي را ثبت کرد و به ۳۴۱‌ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسيد.

در اين مدت همچنين ۲۹۰ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشين‌لباسشويي توليد شد که در مقايسه با چهار ماهه سال گذشته رشد ۷۰.۴ درصدي داشته است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar