نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

پروازهای خارجی به ۲۰ مقصد افزایش یافت

منبع
ايسنا
بروزرسانی
پروازهای خارجی به ۲۰ مقصد افزایش یافت

ايسنا/ دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي با اشاره به اينکه هم اکنون پروازهاي خارجي به ۲۰ مقصد خارجي انجام مي‌شود، گفت: با اضافه‌ شدن ايرلاين‌هاي داخلي و تعداد پروازها در مسيرهاي خارجي مانند ترکيه، مسلما قيمت بليت هواپيما باز هم کاهش پيدا خواهد کرد.

مقصود اسعدي ساماني در گفت‌‎وگو با ايسنا، اظهار کرد: در حال حاضر پروازهاي خارجي ايرلاين‌هاي ايراني به ۲۰ مقصد افزايش يافته است و از ۱۲ مهر ماه نيز پروازهاي آلمان (تهران-فرانکفورت) از سر گرفته مي‌شود. البته مذاکرات بسياري از سوي ايرلاين‌ها و مسئولان هواپيمايي ايران با کشورهاي مختلف در حال انجام است و در آينده تعداد کشورهايي که پروازهاي مسافري از ايران از سر گرفته مي‌شود، افزايش خواهد يافت.

وي درباره اينکه چرا قيمت بليت هواپيما در پروازهاي خارجي مانند ترکيه بالاست و فاصله زيادي با يکديگر دارد، افزود: به محض اينکه شرکت‌هاي هواپيمايي ايراني در مسير پروازي تهران-استانبول وارد شدند، قيمت پروازهاي اين مسير که پيش از اين توسط ايرلاين‌هايي مانند قطر ايرويز به ۶۰ ميليون تومان رسيده بود، کاهش يافته و به ۲۴ ميليون تومان رسيد و هم اکنون نيز اين سير نزولي قيمت‌ها تا متعادل شدن آن ادامه دارد.

دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي ادامه داد: هر قدر تعداد ايرلاين‌هاي داخلي در مسيرهاي پروازي خارجي مانند ترکيه بيشتر شود و تعداد پروازها نيز افزايش يابد، مسلما قيمت بليت هواپيما نيز کاهش خواهد يافت و مسلما مي‌توان گفت که قيمت بليت‌ها اينگونه نخواهد ماند.

مقصود اسعدي ساماني در پاسخ به سوال ديگري درباره اينکه چرا پايه و اساس مشخصي براي تعيين قيمت در پروازهاي خراجي وجود ندارد  و آيا نمي‌توان براي آن‌ها روشي بر اساس نوع پروازها و سرويس‌هايي که ايرلاين‌ها ارائه ‌مي‌دهند مشخص کرد؟ گفت: بازار بليت هواپيما در پروازهاي داخلي و خارجي کاملا رقابتي است و در ادامه شاهد به تعادل رسيدن قيمت‌ها خواهيم بود چرا که هر قدر عرضه بليت از سوي ايرلاين‌هاي مختلف بيشتر شود، قيمت بليت نيز کمتر مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره