نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

شرط معاف‌شدن مشترکان پر مصرف از افزایش قیمت برق

منبع
ايرنا
بروزرسانی
شرط معاف‌شدن مشترکان پر مصرف از افزایش قیمت برق

ايرنا/ سخنگوي صنعت برق گفت: مشترکان پر مصرف برق در صورتي مشمول افزايش تعرفه، نخواهند شد که طي ۶ ماه مصرف خود را کاهش داده و به گروه مشترکان خوش‌ مصرف بپيوندند.

«مصطفي رجبي مشهدي» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادي ايرنا افزود: برابر مصوبه هيات وزيران در طرح برق اميد به مشترکان پر مصرف ۶ ماه مهلت داده شده تا مصرف خود را کاهش دهند و از پر مصرفي به خوش مصرفي برسند در صورتي که اين اتفاق رخ دهد مشمول هيچ اضافه قيمتي نخواهند شد.

وي درباره زمان آغاز اجراي طرح برق اميد هم گفت: براساس مصوبه هيات وزيران قرار بود دستورالعمل‌هاي اجرايي که ابلاغ شد اين طرح آغاز شود.

رجبي مشهدي افزود: درحال حاضر درحال تدوين دستورالعمل‌هاي اجرايي هستيم که پيشرفت خوبي هم داشته و براي نظر خواهي از شرکت‌هاي زيرمجموعه و صاحب نظر ارسال شده است.

سخنگوي صنعت برق ادامه داد: طرح پس از جمع بندي و تصويب ابلاغ خواهد شد و برق اميد به زودي اجرايي مي شود.

وي درباره اين موضوع که اين طرح افزايش قيمت براي مشترکان به همراه دارد، خاطرنشان کرد: به طور قطع مشترکان کم‌مصرف نه تنها شامل هيچ افزايش قيمتي نخواهد شد، بلکه از ۱۰۰ درصد تخفيف هم برخوردار مي شوند.

رجبي مشهدي ادامه داد: مشترکان خوش مصرف هم در صورتي که ميزان مصرف برق خود را نسبت به دوره مشابه کاهش دهند، از پاداش خوش مصرفي برخوردار خواهند شد.

به گزارش ايرنا،  دوم شهريورماه امسال هيات وزيران مصوبه برق رايگان براي مشترکان کم مصرف را تصويب کرد، بر اساس اين مصوبه مقرر است طرح  برق اميد اجرايي شود.

طرح «برق اميد»  مخصوص مشترکان خانگي است و الگوهاي آن نيز از عملکرد خود مردم در سال‌هاي گذشته استخراج شده است، به طور متوسط در کل کشور حدود ۳۰ درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، ۱۵ درصد پرمصرف و ۵۵ درصد در محدوده خوش مصرف هستند، اما اين تقسيم بندي ارتباطي به محدوده جغرافيايي يا درآمد خانوار ندارد بلکه براساس ميزان مصرف برق آنها شکل گرفته است. تخفيف ۱۰۰ درصدي بهاي برق در طرح «برق اميد» براي مشترکان کم‌مصرف در نظر گرفته شده است.

در طرح «برق اميد»، مشترکان برق خانگي در سه گروه کم‌مصرف، خوش‌مصرف و پرمصرف قرار مي‌گيرند. بر اين اساس، مشترکان کم‌مصرف از تخفيف ۱۰۰ درصدي در قبض برق بهره‌مند مي‌شوند، از مشترکان خوش ‌مصرف قدرداني مي‌شود و مشترکان پرمصرف نيز با انجام کارهايي از عنوان پرمصرف دور شده و به خوش‌مصرف‌ها مي‌پيوندند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد

instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره