نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

خبری تازه درباره وام ودیعه مسکن

منبع
تسنيم
بروزرسانی
خبری تازه درباره وام ودیعه مسکن

تسنيم/ معاون وزير راه و شهرسازي گفت: وام وديعه مسکن به مستأجران جامانده و افرادي که حائز شرايط ثبت نام نبودند، در صورت تشخيص و درخواست مسئولان محلي استان‌ها پرداخت مي‌شود.

محمود محمودزاده در گفت‌وگو با تسنيم در جواب اين سؤال که تکليف مستاجران جامانده و خارج از شروط ثبت نام وام وديعه اجاره مسکن چه خواهد شد، اظهار داشت: علاوه بر کساني که موفق به ثبت نام شده و شرايط دريافت اين وام را احراز کردند، وام وديعه اجاره مسکن به مستاجران جامانده و افرادي که حائز شرايط ثبت نام نبودند، در صورت تشخيص و درخواست مسئولان محلي استان‌ها پرداخت مي‌شود.

وي اضافه کرد: بنابراين اگر در استان قزوين يا ساير استان‌هاي کشور کساني باشند که استاندار و يا ساير مقامات محلي براي آنها تقاضاي پرداخت وام وديعه اجاره مسکن کنند، مي‌توانيم کي کمک و اعتبار ويژه به اين طرح اضافه کنيم تا تسهيلات وام وديعه اجاره مسکن در اختيار مستاجران نيازمند جامانده از ثبت نام قرار بگيرد.

محمودزاده درباره پرداخت‌نشدن وام به افرادي که کمتر از 3 فرزند دارند، ادامه داد: پرداخت وام وديعه اجاره مسکن را شاخص‌بندي و اولويت‌بندي کرديم که بر اين مبنا کسي که 3 فرزند دارد در اولويت است؛ ولي اين اولويت به اين معني نيست کسي که 2 فرزند دارد يا ندارد، وام وديعه اجاره به او پرداخت نمي‌شود.

معاون مسکن و ساختمان وزير راه و شهرسازي با بيان اينکه "خانواده‌هاي زيرپوشش کميته امداد و بهزيستي و زنان خودسرپرست در اولويت دريافت اين وام قرار دارند" گفت: به جز اين چند قشر، بقيه مستاجران مشمول اين وام بايد حقوق‌بگير ثابت باشند تا امکان تضمين پرداخت تسهيلات وجود داشته باشد؛ چون بالاخره بانک يک نهاد مالي است که به دنبال تضمين اعتبارات خود است.

محمودزاده افزود: در حال حاضر يک ميليون و 800 هزار نفر ثبت‌نام‌شده در طرح وام وديعه اجاره مسکن داريم که داراي مدارک لازم هستند و اين متقاضيان مرحله به مرحله پالايش مي‌شوند. در ضمن بر خلاف آنچه که در برخي رسانه‌ها گفته مي‌شود، ظرفيت خالي وجود ندارد؛ چرا که در همان ثبت‌نام اوليه که ظرف 5 روز صورت گرفت، بالاي 2 ميليون و 300 هزار نفر در اين طرح ثبت‌نام کردند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar