نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

آشفته بازار قیمت‌گذاری در بازار خودرو

منبع
خبرآنلاين
بروزرسانی
آشفته بازار قیمت‌گذاری در بازار خودرو

خبرآنلاين/ در حالي که برخي رسانه ها مي گويند قيمت ها در بازار خودرو در حال کاهش است ، فاصله قيمتي آگهي‌هاي اعلامي با افزايش قابل توجه روبرو شده است .
 به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، در حالي که قيمت‌ها در کف بازار خودرو با رشدي قابل توجه در نيمه اول سال روبرو شده است، در شرايط کنوني نرخ اعلامي آکهي دهندگان نيز با تفاوت قابل توجه بعضا ۵ تا شش ميليوني براي خودروهايي در محدوده صد تومان روبرو شده است .

به اين ترتيب در حالي که برخي آگهي دهندگان قيمت پرايد ۱۱۱ را برابر با ۱۱۲ ميليون تومان اعلام مي کنند برخي ديگر نيز بهاي اين خودرو رابرابر با ۱۱۸ ميليون تومان اعلام مي کنند . اين سقف و کف در ديگر خودروها نيز به چشم مي خورد . به عنوان مثال نرخ اعلامي پرايد ۱۳۱ بين ۹۸ تا صد ميليون تومان گزارش شد . قيمت پرايد ۱۳۲ نيز بين ۹۹ تا ۱۰۲ ميليون تومان گزارش شد . بهاي تيبا صندوقدار که در بازار به جايگزين پرايد شهرت دارد ۱۱۹ تا ۱۲۵ ميليون تومان و بهاي تيبا ۲ بين ۱۳۲ تا ۱۳۷ ميليون تومان اعلام شد . اگهي دهندگان هر قيمتي که دلشان مي خواهد را بر خودروهايشان مي گذارند و اغلب کساني در بازار خودرو مي‎خرند که با نيازمند واقعي خودرو هستند و شغلشان بدان وابسته است يا قصد دارند خودروي خود را تغيير دهند و از افزايش نرخ مي ترسند از اين رو دست به خريد مي زنند .

 امارها نشان مي دهد ۹۰ درصد مشتريان خودروها در بازار را سرمايه گذاران تشکيل مي دهند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره