نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

افزایش قابل توجه صادرات نفت ایران

منبع
فارس
بروزرسانی
افزایش قابل توجه صادرات نفت ایران

فارس/ آمار موسسات رهگيري خطوط کشتيراني نشان مي‌دهد که صادرات نفت ايران در ماه سپتامبر افزايش قابل توجهي داشته است.
 
به گزارش رويترز، صادرات نفت ايران از زمان خروج آمريکا از برجام و اعمال تحريم‌هاي نفتي توسط واشنگتن کاهش چشمگيري داشته است، اما آمار موسسه تانکر تراکرز و دو موسسه ديگر رهگيري خطوط کشتيراني نشان مي‌دهد که صادرات نفت کشورمان در حال افزايش است. 

سمير مدني، يکي از بنيانگذاران موسسه تانکر تراکرز مي‌گويد: صادرات نفت ايران به ميزان قابل توجهي افزايش يافته است. ما هم اکنون شاهد آن هستيم که طي ماه جاري صادرات نفت و ميعانات گازي ايران به حدود 1.5 ميليون بشکه در روز رسيده است. 

وي تاکيد کرد: اين رقم به شکلي است که در يک سال و نيم گذشته بي سابقه بوده است. 

آمار تانکر تراکرز نشان مي‌دهد اين ميزان صادرات نفت و ميعانات گازي ايران دو برابر حجم صادرات ماه آگوست است که 11 درصد آن را نفت فوق سبک يا ميعانات گازي تشکيل مي‌دهند. 

آمارهاي اين موسسه رهگيري خطوط کشتيراني که از طريق رهگيري نفتکش‌ها و محموله‌ها به دست آمده نشان مي‌دهد حدود نيمي از اين ميزان صادرات نفت ايران توسط نفتکش‌هاي خارجي و از طريق تحويل کشتي به کشتي انجام شده است. به همين دليل تعيين مقصد صادراتي آنها بسيار سخت است.

دو موسسه ديگر که خواستند نامشان فاش نشود هم مي‌گويند که صادرات نفت ايران افزايش يافته است. البته ارزيابي اين دو موسسه در باره رشد صادرات نفت ايران کمتر از ميزاني است که توسط موسسه تانکر تراکرز عنوان شده است؛ به عنوان مثال يکي از آنها مي‌گويد که صادرات نفت ايران حداقل در ماه سپتامبر 100 هزار بشکه در روز افزايش يافته است. 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره