نماد آخرین خبر

روسیه بزرگترین تامین کننده نفت چین شد

منبع
ايسنا
بروزرسانی
روسیه بزرگترین تامین کننده نفت چین شد

ايسنا/روسيه در اوت براي دومين ماه متوالي بزرگترين تامين کننده نفت چين بود و عربستان سعودي در رتبه سوم ايستاد.

 آمار اداره کل گمرک چين نشان داد روسيه در اوت ۵.۸ ميليون تن نفت خام معادل ۱.۳۷ ميليون بشکه در روز به چين صادر کرده است که ۳.۷ درصد در مقايسه با اوت سال گذشته و نسبت به واردات ۱.۷۴ ميليون بشکه در روز در ژوييه کاهش داشت.

واردات نفت چين از عربستان سعودي ماه ميلادي گذشته ۵.۲۶ ميليون تن معادل ۱.۲۴ ميليون بشکه در روز بود که ۳۲.۵ درصد نسبت به اوت سال گذشته کاهش نشان داد.

روسيه در هشت ماه نخست سال ۲۰۲۰ بزرگترين صادرکننده نفت به چين بود و ۵۷.۱ ميليون تن نفت به اين کشور فروخت که ۱۵.۶ درصد در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته افزايش داشت. واردات نفت از عربستان سعودي طي همين مدت ۵۵.۸ ميليون تن بود که ۶.۱ درصد در مقايسه با سال گذشته رشد نشان داد.

عراق در اوت دومين صادرکننده بزرگ نفت به چين بود و ۴.۶ ميليون تن نفت به اين کشور ارسال کرد که به دليل تلاش عراق براي تقويت پايبندي به توافق کاهش توليد اوپک پلاس، ۲۰ درصد نسبت به ميزان صادرات ژوييه کاهش داشت. واردات نفت چين از عراق در اوت نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو درصد و از ابتداي سال ۲۰۲۰ تاکنون ۳۳.۹ درصد رشد داشت.

واردات نفت چين از قاره آمريکا ماه ميلادي گذشته جهش پيدا کرد. صادرات برزيل بر مبناي سالانه ۷۵ درصد رشد کرد و به ۴.۱۵ ميليون تن رسيد و صادرات نفت ايالات متحده بيش از دو برابر افزايش يافت و به ۲.۲۳ ميليون تن بالغ شد.

بر اساس گزارش رويترز، مجموع خريد نفت چين در اوت نسبت به رکورد بالايي که در ژوئن و ژوييه مشاهده شده بود، کاهش پيدا کرد و انتظار مي رود با پر شدن ذخاير نفت اين کشور و کاهش حاشيه سود پالايش، در ماههاي آينده کاهش بيشتري پيدا کند

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره