نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

وزیر پیشنهادی وزارت صمت:امضاهای طلایی را باید حذف کنیم

منبع
ايرنا
بروزرسانی
وزیر پیشنهادی وزارت صمت:امضاهای طلایی را باید حذف کنیم

ايرنا/ وزير پيشنهادي وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بايد بوروکراسي اداري را از سر راه برداشته و امضاهاي طلايي را کم يا حذف کنيم که اين اقدام با پشتيباني بخش خصوصي و مجلس شوراي اسلامي به ثمر خواهد نشست.

«عليرضا رزم حسيني» روز شنبه در نشست با اعضاي اتاق بازرگاني، صنايع، معادن و کشاورزي ايران، اتاق تعاون و اتاق اصناف با اشاره به شرايط تحريم و اعمال محدوديت‌ها به دليل شيوع ويروس کرونا، اظهار داشت: در وضع فعلي، تمام مردم ايران و تشکل ها بايد مانند زمان دفاع مقدس براي حل مشکلات، هم پيمان شوند تا مسير هموار شود،
وي با بيان اينکه خود را از جنس شما مي دانم، ادامه داد: «در جلسه اي از مقام معظم رهبري در خصوص سخنان پيشين ايشان که فرموده بودند کارآفريني عبادت است، سوال پرسيدم که ايشان تاکيد کردند کارآفرينان از عابدين و مجاهدين هستند.»
رزم حسيني با بيان اينکه به مجلس شوراي اسلامي دو برنامه ارائه کرده ام، خاطرنشان کرد: يک برنامه براي وزارت صنعت مبتني بر اسناد بالا دستي، احکام برنامه ششم توسعه و سياست اقتصاد مقاومتي است که در شرايط فعلي کمتر قابل اجرا است، البته نه به اين معنا که تلاشي يراي رسيدن به آن نمي کنيم بلکه بايد در اين مدت کوتاه دولت، اقداماتي انجام دهيم که مسير، هموارتر شود.

وزير پيشنهادي وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اينکه برنامه دوم، مردمي بودن اقتصاد مبتني بر اقتصاد مقاومتي است، تاکيد کرد: بخش خصوصي در اين زمينه بايد مشارکت و همراهي داشته باشد.

وي با اشاره به اينکه در شرايط فعلي معيشت مورد خطر جدي قرار گرفته است، تصريح کرد: به دنبال مديريت، نه مداخله در بازار هستيم که مبتني بر فراواني کالا، قيمت تمام‌شده پايين و مشارکت تشکل‌ها، اصناف، توليدکنندگان و اتاق بازرگاني است و با هم انديشي و کار کارشناسي مشترک ميان دولت و تشکل‌هاي بخش خصوصي انجام خواهد شد.

رزم حسيني افزود: در شرايط سخت امروز بايد سفره مردم را تا جاي ممکن با کمک بخش خصوصي ارزان‌تر کنيم.

وي با بيان اينکه سنگر وزارت صمت اکنون سخت‌ترين مکان بعد از انقلاب اسلامي محسوب مي شود، تاکيد کرد: مطمئن باشيد با کمک بخش خصوصي، پشتيباني مجلس شوراي اسلامي و دولت حداکثر تلاش در مقابل فشار حداکثري را مي کنم تا با کوچک سازي و چابک‌سازي به اهداف بزرگي دست پيدا کنيم و دولت ديوان سالار را کوچک و تبديل به دولت مردم سالار بزرگ کنيم.

به گفته رزم حسيني، در اين مسير بايد بوروکراسي اداري را از سر راه برداريم و امضاهاي طلايي را کم يا حذف کنيم که اين با پشتيباني بخش خصوصي و مجلس شوراي اسلامي به ثمر خواهد نشست.

وي با بيان اينکه وزارت صنعت يک بنگاه سياسي براي جناحي بودن نيست بلکه يک وزارتخانه تخصصي است، اظهار داشت: کوچک سازي و حذف مقررات مزاحم از راهکارهاي بهبود وضع اقتصادي محسوب مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره