نماد آخرین خبر

شکایت از قیمت کالاهای اساسی بالا گرفت

منبع
ايرنا
بروزرسانی
شکایت از قیمت کالاهای اساسی بالا گرفت

ايرنا/رييس سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان گفت: امسال در سه ماهه نخست بيشترين شکايت‌ها مربوط به گوشت مرغ تازه، شکر، برنج وارداتي، نان، ماسک سه لايه کشدار، تخم مرغ و دستکش لاتکس بود.

«عباس تابش» تصريح کرد: همه ساله عده اي تلاش مي کنند با افزايش بهاي کالاهاي اساسي به سود بيشتري دست پيدا کرده و قيمت ها را در بازار مصرفي دچار نوسان کنند.
وي با بيان اينکه اين روند در زمان شيوع ويروس کرونا در کشور شدت بيشتري دارد، خاطرنشان کرد: افزايش تقاضاي خريد و کاهش اندک سرعت توليد شرايطي فراهم شد تا عده اي تصور کنند مي توانند خارج از قوانين موجود قيمت ها را افزايش دهند و بدون توجه به حضور ماموران تعزيرات و سازمان حمايت توليدکنندگان و مصرف کنندگان از شرايط به نفع خود بهره برداري کنند.
به گفته تابش، تعزيرات و سازمان حمايت توليدکنندگان و مصرف کنندگان همراه با ستاد تنظيم بازار و وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازرسي و نظارت بر بازار را افزايش دادند تا مردم در زمان خريد با مشکلي روبرو نشوند.

رييس سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليدکنندگان خاطر نشان کرد: سه ماهه نخست امسال بيش از پنج هزار فقره شکايت مردمي راجع به تخلفات صنفي و غير صنفي به وسيله سامانه ۱۲۴ استان ها دريافت شد.

وي تاکيد کرد: چهار هزار و ۳۴۸ مورد شکايت مورد رسيدگي قرار گرفته و بقيه در مرحله بررسي کارشناسي از سوي مراجع ذيربط قرار دارد و به زودي نيز به آنها رسيدگي مي شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره