نماد آخرین خبر

رشد ۲ برابری حفاری‌های نفتی ایران در خلیج فارس

منبع
صدا و سيما
بروزرسانی
رشد ۲ برابری حفاری‌های نفتی ایران در خلیج فارس

صدا و سيما/ مدير امور فني شرکت نفت فلات قاره ايران از افزايش ۲ برابري تعداد عمليات‌هاي حفاري اين شرکت در نيمه نخست امسال، در مقايسه با مدت مشابه سال قبل، خبر داد.

علي خواجوي گفت: با وجود اينکه تعداد رشته روز دکل در اختيار (شامل دکل در حال فعاليت و جابجايي) در نيمه نخست امسال در مقايسه با دوره مشابه سال گذشته، تنها ۱۱ درصد افزايش پيدا کرده، عملکرد تعداد عمليات‌هاي تکميل شده حدود ۲ برابر شده و بدين ترتيب توليد نفت از ميادين نفتي فلات قاره، بيش از ۲۹ هزار بشکه در روز افزايش يافته است.

وي افزود: در نيمه نخست سال ۱۳۹۹، ۴ حلقه حفاري مجدد، ۲۶ حلقه تعمير چاه و ۴ حلقه ايمن‌سازي و متروکه‌سازي انجام شده است که اين اقدام‌ها ۱۱۷ درصد بيشتر از برنامه پيش بيني شده است.

اين مقام مسئول با بيان اينکه در نيمه نخست سال جاري به مرور ۲ دکل به ناوگان دکل‌هاي در اختيار شرکت نفت فلات قاره افزوده شده است، گفت: اما با وجود اينکه تعداد رشته روز دکل در اختيار (شامل دکل در حال فعاليت و جابجايي) در نيمه نخست امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته تنها ۱۱ درصد افزايش پيدا کرده بود، عملکرد تعداد عمليات‌هاي تکميل شده حدود دو برابر شده که نشان‌دهنده رشد ۸۸ درصدي است.

مدير امور فني شرکت نفت فلات قاره ايران ادامه داد: به نحوي که تعداد عمليات‌هاي تکميل شده در نيمه نخست سال ۱۳۹۸ که ۱۸ چاه بوده به ۳۴ حلقه چاه در نيمه نخست سال ۱۳۹۹ افزايش پيدا کرده و تعداد عمليات‌هاي تکميل شده در نيمه نخست سال جاري به اندازه کل سال ۱۳۹۸ بوده است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره