نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

استقبال 4 میلیون نفر از صندوق پالایشی یکم

منبع
فارس
بروزرسانی
استقبال 4 میلیون نفر از صندوق پالایشی یکم

فارس/ مدير صندوق پالايشي يکم درباره ميزان شرکت مردم در پذيره‌نويسي صندوق پالايشي يکم گفت: تا پايان مهلت پذيره‌نويسي صندوق پالايشي يکم، چهار ميليون نفر از اين صندوق استقبال کردند و 20 درصد واحدهاي صندوق به فروش رسيد.
 
داود رزاقي در مورد اينکه چه تعداد از مردم از صندوق پالايشي يکم، موسوم به دارا دوم استقبال کردند، گفت: بر اساس استخراج آمارهاي اوليه، حدود چهارميليون نفر از واحدهاي صندوق پالايش يکم استقبال و خريداري کردند که ارزش واحدهاي خريداري شده، بيش از 13 هزار ميليارد تومان است که حدود 10 هزار ميليارد تومان از طريق کارگزاري‌هاي بورسي و 3 هزار ميليارد تومان از طريق شبکه بانکي توسط مردم خريداري شده است. البته آمار نهايي و قطعي پس از مغايرت گيري رسما اعلام خواهد شد.

مدير صندوق پالايشي يکم در مورد اينکه چه ميزان از واحدهاي سرمايه‌گذاري پالايشي يکم به فروش رسيد، گفت: حجم صندوق پالايش يکم که مرکب از باقيمانده سهام دولت در چهار پالايشگاه تهران، اصفهان، بندرعباس و تبريز است، به ارزش برآوردي 60 هزار ميليارد تومان بود که از طريق بورس و نيز شبکه بانکي به آحاد جامعه ارائه شد که در نهايت 13 هزار ميليارد تومان از اين واحدها به فروش رسيد. يعني حدود بيش از 20 درصد از حجم صندوق توسط مردم خريداري شد.

وي در مورد تخفيف واحدهاي پالايشي يکم گفت: تا کنون که به صورت رسمي به ما اعلام شده تخفيف 20 درصدي براي مردم در نظر گرفته شده است و تا سقف 5 ميليون تومان براي هر کد ملي در نظر گرفته شده است که البته کساني که صندوق قبلي دارا يکم به مبلغ 2 ميليون تومان را خريداري کرده‌اند، در صندوق دارا دوم يا پالايشي يکم تا سقف 3 ميليون تومان مي‌توانستند خريداري کنند.

رزاقي در مورد اينکه رئيس جمهور در هفته قبل اعلام کرده واحدهاي صندوق پالايشي يکم براي مردم با 30 درصد تخفيف در نظر گرفته شود، گفت: من هم اين را شنيده‌ام، اما هنوز مصوبه‌اي دريافت نکرديم و فعلاً به صورت رسمي همان 20درصد اوليه به عنوان تخفيف در نظر گرفته شده است، تا ابلاغ جديد دريافت شود.

مدير صندوق پالايشي يکم  همچنين در مورد اينکه چه زماني واحدهاي پالايشي يکم در پرتفو و ترکيب سهام دارندگان کد بورسي قرار مي‌گيرد، گفت: حداقل يک ماه بعد از پايان مهلت پذيره‌نويسي که در 30 شهريورماه بود، واحدهاي اين صندوق در پرتفوي سرمايه‌گذاران قابل مشاهده و قابل معامله مي‌شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره