نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

ادامه مذاکرات برای افزایش پروازهای خارجی

منبع
ايرنا
بروزرسانی
ادامه مذاکرات برای افزایش پروازهای خارجی

ايرنا/درپي از سرگيري برخي پروازهاي مسافري به مقاصد خارجي، رييس سازمان هواپيمايي کشوري از افزايش مقاصد خارجي در پروازهاي مسافري خبر داد و گفت: مذاکرات مناسبي براي از سرگيري پروازهاي مسافري با کشورهاي مختلف صورت گرفته است و در آينده تعداد و مقاصد خارجي پروازها افزايش خواهد يافت.

پس از حدود هفت ماه از شيوع ويروس کرونا در جهان، مذاکرات بسياري بين کشورهاي مختلف براي از سرگيري پروازهاي مسافري در حال انجام است و هر روز بر تعداد و مقاصد اين پروازها افزوده مي‌شود که البته با قبل از کرونا تفاوت‌هاي بسياري از حيث پروتکل‌هاي بهداشتي دارد.

در اين راستا ايران نيز که به گفته مقصود اسعدي ساماني – دبير انجمن شرکت‌هاي هواپيمايي – به بيست مقصد خارجي پرواز برنامه‌ريزي شده مسافري انجام مي‌دهد، اخيرا ترکيه و فرانکفورت را به مقاصد خارجي خود اضافه کرد.

تورج دهقاني زنگنه - رئيس سازمان هواپيمايي کشوري- در گفت‌وگو با ايسنا درباره آخرين وضعيت پروازهاي مسافري اظهار کرد: در حال حاضر پروازهاي مسافري بسياري البته با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي مشترک بين ايران و کشورهاي مختلف به صورت هفتگي در حال انجام است.

وي افزود: پاريس، لندن، منچستر، فرانکفورت، استانبول، و... و. جز پروازهاي برنامه‌اي است که هم اکنون ايرلاين‌هاي مختلف انجام مي‌دهند و به زودي تعداد پروازها و مقاصد خارجي افزايش خواهد يافت.

به گفته رئيس سازمان هواپيمايي کشوري مذاکرات مناسبي بين ايران و کشورهاي خارجي مختلف در حال انجام است و هامبورگ، دوسلدورف و برخي مقاصد خارجي ديگر نيز به فهرست پروازهاي خارجي ايران اضافه خواهند شد که با پيشرفت مذاکرات و قطعي شدن توافقات آن‌ها را اعلام خواهيم کرد.

زنگنه با اشاره به اينکه پروازهاي آمستردام به صورت موقت لغو شده است، اعلام کرد: پروازهاي فوق العاده به مقصد کشورهاي ايتاليا و اسپانيا انجام خواهد شد

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره