صدا و سيما/معاون بازار شرکت بورس، درباره پيام بازگشايي امروز نماد شستا و شرط بازگشت اين هلدينگ به تابلو معاملات از ارايه نشدن، عرضه اوليه سهام در اين هفته خبر داد.

 آقاي محمود گودرزي درباره پيام منتشره بورس تهران مبني بر بازگشايي نماد شستا در ساعت ۱۰ امروز افزود: اين پيغام به طور خودکار و ناشي از افشاي اطلاعات مربوط به فروش بيش از دو ميليارد سهم بانک ملت توسط اين شرکت، منتشره شده است.

وي گفت: رويه انتشار پيام بازگشايي نماد‌ها به اين صورت است که بعد از اعلام رويدادي مهم از سوي شرکت‌ها، پيامي خودکار مبني بر توقف و بازگشايي نماد صادر مي‌شود؛ بنابراين امروز نماد شستا باز نخواهد شد و پيام صادره، حذف مي‌شود.

اين مقام مسئول در واکنش به اين سئوال که با توجه به توقف نماد اين هلدينگ بزرگ چند رشته ايي از ۱۷ شهريور، چه زماني سهامداران آن قادر به انجام معامله خواهند شد افزود: واقعيت اين است که با توجه به شرايط فعلي بازار سهام، نمي‌توان زماني براي بازگشايي نماد شستا اعلام کرد و اين موضوع به وضعيت بازار بستگي دارد؛ بنابراين تصميم گيري در اين مورد با بررسي شرايط انجام خواهد شد.

گودرزي گفت: در حالي يکي دو شرکت جديد، آماده حضور در تابلو معاملات بورس هستند که با توجه به اوضاع بازار و لزوم تمرکز بر موارد مهم، در اين هفته عرضه اوليه‌ايي نخواهيم داشت.
 
 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar