نماد آخرین خبر
  1. برگزیده
اقتصادی

قانون مالیات بر ارزش افزوده در دولت تمدید شد

منبع
مهر
بروزرسانی
قانون مالیات بر ارزش افزوده در دولت تمدید شد

مهر/ در جلسه عصر يکشنبه هيأت وزيران لايحه تمديد قانون ماليات بر ارزش افزوده در دولت تصويب شد.

در جلسه عصر يکشنبه هيأت وزيران به رياست حجت الاسلام حسن روحاني رئيس جمهور، مسائل اقتصادي کشور مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
رئيس جمهور در اين جلسه اظهار داشت: گرچه شرايط زندگي بر اثر تحريم‌هاي بي سابقه آمريکا بسيار سخت و دشوار شده است، ليکن توانمندي‌هاي کشور نيز در مقايسه با دهه‌هاي قبل چنان افزايش يافته که دشمن از شکست دادن نظام اسلامي مأيوس شده است و با اين توانمندي و مقاومت مردم غيور ايران، شکستن دشمن دور نيست.

تصويب لايحه تمديد قانون ماليات بر ارزش افزوده در دولت
دولت به پيشنهاد وزارت امور اقتصادي و دارايي، لايحه تمديد قانون ماليات بر ارزش افزوده را مصوب کرد تا جهت طي تشريفات قانوني به مجلس شوراي اسلامي ارسال شود.
به موجب لايحه مذکور، مدت اجراي آزمايشي قانون ماليات بر ارزش افزوده مصوب ۱۳۸۷/۲/۱۷ با اصلاحات و الحاقات بعدي آن تا پايان سال ۱۴۰۰ تمديد مي‌شود.

اختصاص اعتبار بابت تسويه تنخواه پرداختي به منظور تأمين امکانات و تجهيزات براي اطفا حريق جنگل‌ها و مراتع
هيأت دولت با پيشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور مبني بر اختصاص مبلغ ۵۰ ميليارد ريال اعتبار هزينه‌اي به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور بابت تسويه تنخنواه پرداختي به منظور تأمين امکانات، تجهيزات و ساير هزينه‌هاي ضروري براي اطفا حريق جنگل‌ها و مراتع کشور موافقت کرد.
همچنين سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري کشور موظف شد ضمن نظارت فني و اجرايي بر روند انجام بازسازي، گزارش عملکرد اعتبارات فوق را هر سه ماه به سازمان‌هاي برنامه و بودجه کشور و مديريت بحران کشور ارسال نمايد.

موافقت دولت با انحلال شرکت مادرتخصصي حمل و نقل ريلي کشور
هيأت وزيران به استناد مصوبه مجمع عمومي شرکت مادرتخصصي حمل و نقل ريلي کشور و به پيشنهاد وزارت کشور، با انحلال شرکت مادرتخصصي حمل و نقل ريلي کشور موافقت کرد.

بررسي وضعيت شرکت‌هاي دولتي زيان‌‌ده در سال مالي ۱۳۹۷
هيأت وزيران در ادامه، به بررسي وضعيت شرکت‌هاي دولتي زيان ده در سال مالي ۱۳۹۷ پرداخت و در مورد ادامه فعاليت آنها در بخش دولتي يا واگذاري و يا انحلال آنها تصميم گيري کرد.

تصويب لايحه الحاق دولت ايران به موافقتنامه اروپايي حمل و نقل محصولات خطرناک از طريق جاده

هيأت وزيران لايحه الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به موافقتنامه اروپايي حمل و نقل محصولات خطرناک از طريق جاده (ADR) را مصوب کرد تا جهت سير مراحل و تشريفات قانوني به مجلس شوراي اسلامي ارسال شود.
براساس موافقتنامه يادشده، حمل و نقل بين المللي کالاهاي خطرناک منوط به رعايت مواردي از قبيل اصول مربوط به بسته بندي کالا، برچسب آنها و همچنين ساخت، تجهيز و بهره برداري از وسايل نقليه اي که کالاهاي موردنظر را حمل مي‌کنند، مي‌باشد.

تعيين رئيس کميسيون مشترک همکاري‌هاي ايران و عراق
با تصويب دولت، وزير نيرو به عنوان رئيس کميسيون مشترک همکاري‌هاي ايران و عراق تعيين شد.
تاريخ تصويب لايحه آئين نامه مؤسسه‌هاي به رسميت شاخته شده (آر- اُ) در زمينه ارائه خدمات صدور گواهينامه‌هاي قانوني فني و ايمني دريايي الحاقي به کنوانسيون بين المللي ايمني جان اشخاص در دريا اصلاح شد.
هيأت وزيران با اصلاح لايحه آئين نامه مؤسسه‌هاي به رسميت شناخته شده (آر-اُ) در زمينه ارائه خدمات صدور گواهينامه‌هاي قانوني فني و ايمني دريايي الحاقي به کنوانسيون بين المللي ايمني جان اشخاص در دريا (سولاس) موافقت کرد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar