نماد آخرین خبر

تعیین عوارض برای کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط‌زیست

منبع
ايرنا
بروزرسانی
تعیین عوارض برای کالاهای تولیدی و وارداتی مخرب محیط‌زیست

ايرنا/ معاونت درآمدهاي مالياتي سازمان امور مالياتي کشور با صدور اطلاعيه‌اي، فهرست کالاهاي توليدي و وارداتي مخرب محيط‌زيست که مشمول عوارض پسماند و همچنين ميزان عوارض متعلقه هستند را اعلام کرد.

به گزارش روز يکشنبه رسانه مالياتي ايران، «محمد مسيحي» خاطرنشان کرد: اين اطلاعيه در اجراي قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور صادر شده است که براساس آن به منظور کاهش اثرات مخرب پسماندها، درآمد حاصل از فروش کالاهايي که مصرف آن‌ها منجر به توليد پسماند مخرب محيط زيست مي‌شود، در رديف هاي درآمدي سازمان امور مالياتي قرار گرفته است.

در اين اطلاعيه آمده است: توليدکنندگان و واردکنندگان کالاهايي که در جدول ذيل مشخص شده اند، مکلف هستند تا ضمن تکميل و تسليم فرم ابراز فروش کالاهاي مشمول عوارض پسماند مخرب محيط زيست، در سامانه عمليات الکترونيک ماليات بر ارزش افزوده به نشاني evat.ir مبلغ عوارض متعلقه را به حساب مربوط به تمرکز درآمد حاصل از فروش کالاهايي که مصرف آنها منجر به پسماند مخرب محيط زيست مي شود در سال ۹۹، واريز کنند.

اين ماليات مطابق آنچه در اطلاعيه مشخص شده است، بر حسب قيمت فروش محاسبه شده و بايستي در پايان هر دوره مالياتي نزد حساب فوق نزد بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران واريز شود.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar

دانلود اپلیکیشن آخرین خبر